Jordi Alba: Som vďačný a nadšený z Louisa Enriqueho, zavolal mi, keď je situácia v mojom klube komplikovanejšia

Barcelona je na správnej ceste a mojím zámerom je zostať

“Vždy som si veril a viem, čo môžem dať. Keď tam nebudem hrať, budem prvý, kto odíde. V porovnaní s tým, keď som prišiel, som sa výrazne zlepšil. Všetci zostávajú pri útočníkoch, pretože strieľajú góly, ale ja som sa zlepšil a ľudia, ktorí to vedia, si to uvedomujú. O mojom rozhodnutí v klube bolo počuť veľa vecí, no rozhodol som sa zostať. Mám v úmysle zostať až do konca mojej zmluvy, pretože si myslím, že môžem pomôcť.”

Odchod Piqueho

“Poznal som Piquého nápad, ale nie moment. Veľmi ma to prekvapilo. Urobil to dobre, keďže to nikto nezistil a urobil to, keď chcel. Je to veľmi osobné rozhodnutie a myslím si, že je to v poriadku. Vyslúžil si rešpekt celého sveta a rozhodol sa tak. Bola to krásna rozlúčka.”

Pique ako prezident Barcelony

“Vďaka charizme, inteligencii… Vidím Piquého ako prezidenta Barcy. O pár rokov uvidíme či bude chcieť alebo nie. Áno, raz za čas sme sa o tom bavili… A prečo nie?”

Zníženie platu

“Hovoríme o tom čo ľudia hovoria, pretože to je to, čo sa číta v tlači. Neviem či je to spôsob nátlaku alebo neviem. Naposledy ma po Eurocupe požiadali o pomoc. Stále to hovoria a ja to neviem ovládať.”

Vzťah s Xavim

“S Xavim je mi veľmi dobre, aj keď je to iný vzťah ako predtým, pretože teraz je mojím trénerom. Myšlienka hry je veľmi dobrá a sme na správnej ceste. Predtým sme mali veľa veľmi špeciálnych hráčov, ktorí nestrácali loptu a teraz sú tímy fyzicky lepšie. Proti Osasune sme vyhrali bez lopty. Nie vždy ideme vyhrať s loptou a hrať pekne.”

zdroj : cadenaser.com

foto: marca