Jordi Condom sa vyjadril k predpokladom Adama Traorého

Nový hráč Katalánskeho klubu, FC Barcelona, Adama Traoré ma za sebou veľmi úspešný debut. K jeho výkonom sa vyjadril aj Jordi Condom, ktorý ho objavil a podpísal do Benjamina B, keď mal iba 8 rokov. V rozhovore pre denník Marca hovoril o jeho predpokladoch, ktoré sa prejavovali už v jeho detstve.

“Hľadali sme hráčov na ďalšiu sezónu a jedného dňa sme pozreli zápas Hospitalet. Našu pozornosť si získal chlapec z La Floridy. Bol pri súperovom brankárovi, loptu vystrelil ďaleko, rozbehol sa a zobral si ju skôr, ako sa dotkla zeme. Sledovali sme ho, urobil na nás dojem a získali sme ho.”  Vysvetľuje tréner.

“Adama bol rýchly a silný, vynikal driblingu, no nie v situáciách jeden na jedného, ale tým, že pustil loptu a nechal súpera za sebou. Už vtedy bol nezastaviteľný. Chytiť ho nebolo možné. Keď som ho trénoval, občas som ho musel požiadať, aby prestal robiť kľuky.” Spomína Condom.

“Traore potrebuje na svoju hru priestor. Xaviho Barcelona má dominantnú hru do ktorej Adama pekne zapadá. Hráč, ktorý vie útočiť ale aj sa stiahnuť do obrany a taktiež kvalitný krídelnik, čo nám v jeho prvom zápase ukázal. Je to pracovitý a vytrvalý hráč, ktorý je taktiež oddaný hre, vtedy sa cíti spokojne.”

Zdroj: sport.es, fcbarca.com
Foto: twitter.com/Radio MARCA