Katalánske média: Barcelona pôjde po Haalandovi

Neustále kolujú nové informácie ohľadne prestupu útočníka Erlinga Haalanda. Podľa zistených správ, Nemecký klub Borusia Dortmund tlačí na hráča, aby vyjadril svoje úmysly ohľadne jeho budúcnosti, aby klub mohol rokovať o podmienkach odchodu 21-ročného útočníka.

Zistené správy naznačujú, že Haaland môže opustiť klub za 75 miliónov eur. Športový riaditeľ Borusie Dortmund Michael Zorz potvrdil, že v určitom momente sa rozhovory musia začať, aj keď sa to tak ešte nestalo.

Veľká konkurencia
Denník Sport verí, že najväčším rivalom kto môže získať Erlinga Haalanda je Real Madrid, ktorý sa usilovne snaží získať Haalanda a Francúza Mbappého, ktorý aktuálne svoju prácu odvádza pre PSG. Na druhej strane denník Mundo Deportivo tvrdí, že Španielsky klub Real Madrid sa sústredí na to, aby k sebe priviedli Francúza Mbappého. Los Blancos ma v pláne vytvoriť trojzubec Mbappe –Benzema – Vinicius.

Financovanie

Denník Sport sa na túto problematiku zameral a zistil, že Barcelona by mohla v zložitej ekonomickej situácii klubu financovať operáciu v hodnote okolo 200 miliónov eur. Podľa týchto informácii má Barcelona pôžičku na veľký prestup, no mohla by zarobiť aj na niekoľkých ďalších transakciách. Barcelona by mohla získať 30 miliónov eur za Francisca Trincãa, teda pokiaľ sa Wolverhampton tak rozhodne. Ak by sa tak nestalo Anglický klub, bude musieť Barcelone zaplatiť odškodné vo výške 6 miliónov eur.

Barcelona by taktiež mohla zarobiť 40 miliónov eur na Griezmannovom prestupe do Atlética Madrid, pokiaľ Francúz odohrá aspoň 50% zápasov, v ktorých je k dispozícií. Do teraz Griezmann nastúpil v 22 zápasoch. V prípade, že tak nastane, tak Barcelona tieto peniaze získa až v júli v roku 2023. Katalánci taktiež môžu získať 40 miliónov eur za Philippecho Coutinha budúce leto, ak sa ho Aston Villa rozhodne kúpiť. Brazílčan v priebehu víkendu zažil úspešný debut v novom tíme, keď vo svojom prvom súboji dokázal streliť gól. Katalánsky klub ma taktiež pôžičky aj pre Miralema Pjaniča a Alexa Collada. Samozrejme, Barcelona môže získať financie aj iným spôsobom. Mundo Deportivo potvrdzuje, že Barcelona je pripravená urobiť čokoľvek, preto, aby pre svoj klub získala Haalanda.

Foto: marca.com