Katalánske noviny: Dest a Umtiti nemajú v pláne opustiť klub

Katalánske noviny dnes informujú, že Sergiño Dest a 28-ročný obranca Samuel Umtiti nemajú v úmysle opustiť Katalánsky klub FC Barcelonu, aj keď to môže byť v najlepšom záujme klubu. Philippe Coutinho, práve tento hráč ma v najbližšej dobe sa stretnúť spolu s agentom a Katalánskym klubom, aby našli vhodné riešenie, ktoré by vyhovovalo obom stranám.

Pre Barcelonu je rozhodne najlepší predaj Desta aj napriek tomu, že ku klubu sa pridal v lete v roku 2020, no v zostave ho môžeme vidieť len zriedka. Nehovoriac o tom, že ku klubu sa pripojil aj Dani Alves, vďaka ktorému by sa Barcelona mohla rozhodnúť o predaji Desta už v januári. Katalánsky denník Mundo Deportivo prináša informáciu, že Dest myslí len na to, aby sa dostal späť do formy a nemá v úmysle zmeniť svoj súčasný tím. Sníva len o úspechu v Katalánskom klube a vie, že sa musí zlepšiť. Jeho odchod má byť podľa neho vylúčený.

Prestup Umtitiho by bol oveľa ľahší. No o jeho prácu sa zaujíma veľmi málo klubov. Jedným z nich je Benfica. FC Barcelona bude musieť s týmto hráčom rozhodne niečo robiť, pretože poberá vysoký plat. Denník Sport informuje, že obranca je pripravený rokovať o znížení platu, aj keď zatiaľ v tejto veci nie je naplánované žiadne stretnutie.

Posledným hráčom, ktorý túto zimu môže opustiť Camp Nou je Philippe Coutinho. V záujme Kataláncov je predať Brazílčana, vzhľadom aj jeho najvyššiemu platu v tíme. Coutinho zase chce získať sebavedomie a vrátiť sa do svojej formy. Do konca kalendárneho roka sa vytvorí spoločný plán a čoskoro sa uskutoční vzájomne stretnutie s jeho agentom. Barcelona sa bude snažiť s hráčom dohodnúť a pozrieť si plusy a mínusy. V prípade prestupu nie je známe, kde hráč nakoniec skonči.

Foto: marca.com