Katastrofálne štatistiky FC Barcelona v Lige Majstrov

FC Barcelona si v zápase proti Nemeckému klubu Bayern Mníchov nedokázala poradiť a vďaka prehre nepokračuje v súťaží Ligy Majstrov. Všetky zistené štatistiky naznačujú, že Barcelona prakticky nemala žiadne šance na víťazstvo.

Hráči Blaugranas v tomto stretnutí nabehali 114,02 km. Samozrejme, nie je to zlý výsledok, ale ak sa pozrieme na hráčov z Nemeckého klubu Bayer Mníchov, tak títo hráči nabehali o 3,7km viac. Hráči z Barcelony dokonca ani v prihrávkach nebodovali (466 ku 396) a, čo sa týka držania lopty, tak ani v tomto hráči katalánskeho klubu nebodovali (53% vs 47%). Ak by sme sa pozreli na štatistiku striel, tak v tomto by Barcelona znovu prehrala (10 – 7) a strely na bránu (6-2) pre Bayern. V podstate v celom zápase prevládalo domáce mužstvo.

Španielske noviny informujú, že iba dvom tímom tohtoročnej skupinovej fáze sa podarilo streliť menej gólov, ako Barcelone a nimi sú Malmö a Dynamo Kyjev. Šachtar zaznamenal rovnaký počet gólov ako Katalánci.

Foto: fcbarcelona.com