Koronavírus mení plány Barcelony na ďalšiu predsezónu

Ako každý rok, Barcelona už pracuje na príprave nasledujúceho dôvodu. Analyzovali sa rôzne návrhy priateľských zápasov, ktoré nasledovne by mohli zvýšiť príjmy klubu. Pred rokom podľa Katalanského denníka Mundo Deportivo sa FC Barcelone podarilo na tomto turné v USA vyzbierať 5 miliónov eur.

Pred vyhlásením núdzového stavu v Španielsku v dôsledku pandémie koronavírusu mala Barcelona na stole ponuky na turné z rôznych krajín, napríklad z Tuniska. Ameriky, Rakúska, Izraela a Nemecka. Quique Setién mal s nimi súhlasiť. Teraz sa však zdá nepravdepodobné, že sa tieto zápasy odohrajú, keď ako La Liga, tak aj UEFA sú za to, aby sa počas letného obdobia odohrali všetky súťaže.

Po katastrofálnej príprave na sezónu sa Barcelona rozhodla tento rok zorganizovať tento rok turné. Turné v podstate nedávalo ani zmysel, pretože sa mali konať Majstrovstvá Európy aj Copa America, neskôr zas Olympiáda. Okrem toho sa mal aj odohrať zápas medzi Juventusom, kde sa mohli stretnúť Messi s Cristianom Ronaldom.

zdroj www.fcbarca.com
foto www.fcbarca.com