La Gazerra dello Sport: Miláno odmietlo ponuku hrať v súťaži Gamper Cup

Katalánsky klub FC Barcelona stále nepozná meno súpera na tohtoročnom Gamper Cupe. Po odstúpení AS Rím zo súťaže sa zdalo, že miesto neho nastúpi AC Milán, no z Talianska prišla informácia, že šampión Serie A túto ponuku neprijme, vďaka nabitému programu počas prípravnej sezóny.

Súťaž Gamper Cup sa organizuje každý rok v predsezónnych priateľských zápasov na Camp Nou na počesť zakladateľa klubu a prvého prezidenta Joana Gampera. V minulosti sa tejto súťaže zúčastnili štyri tímy, no dnes to je len jeden zápas, ktorý sa odohrá na Camp Nou.

Tento rok mala Barcelona čeliť Talianskemu klubu AS Rím, nuž bohužiaľ sa tak nestalo, keďže klub aj napriek oficiálnemu potvrdeniu svoju účasť odmietol. Podľa správ uviedli, že by im tento zápas mohol narušiť predsezónnu prípravu. Média informovali, že ďalším súperom s najväčšou pravdepodobnosťou bude Miláno, no v priebehu včerajšieho dňa La Gazerra dello Sport informoval, že Taliansky klub túto ponuku neprijme, kvôli predsezónnym plánom.

Gamper Cup je naplánovaný na 6. augusta a do dnešného dňa klub stále nepozná svojho súpera. Aj, keď je ešte stále dostatok času, môže byť veľmi náročné nájsť súpera, keďže väčšina klubov rieši predsezónnu prípravu.

Foto: klubfcbarcelona.sk