Leo prehovoril o svojom odchode do PSG

Lionel Messi v rozhovore pre France Football priblížil náhly odchod z FC Barcelona. Argentínčan priznal, že odchod bol pre neho nesmierne náročný.

Lionel Messi priznal, že z pohľadu emócii prežil veľmi pestré leto. Prvýkrát vyhral Copa América, ale neskôr musel odísť z klubu svojho života. „Prežíval som kontrastné emócie. Bol som šťastný kvôli všetkému, čo sa stalo s mojou reprezentáciou, ale keď som sa vrátil, stalo sa niečo veľmi zvláštne a musel som opustiť Barcelonu, ktorá je mojim domovom a v ktorej som strávil toľké roky,“ komentoval.

Leo taktiež priznal, že takýto vývoj svojho odchodu vôbec nečakal: „Úprimné povedané, nečakal som to. Vrátil som sa, aby som sa začal pripravovať na predsezónu po pár dňoch dovolenky, ktoré mi poskytol Ronald Koeman. Mal som zámer podpísať kontrakt a pripojiť sa k tréningu. Myslel som si, že všetko je už uzatvorené a chýbal už len môj podpis. Keď som prišiel do Barcelony, povedali mi, že to nie je možné, že nemôžem zostať a musím si nájsť iný klub, pretože Barcelona už nemá peniaze,“ pripomenul.

A potom prišli najťažšie chvíle: “Musel som zmeniť svoje plány. Odchod z Barcelony bol veľmi zvláštny pocit. Cítil som sa podobne ako vo veku 13 rokov, keď som opúšťal klub Rosario. Bolo veľmi ťažké zapadnúť, opustiť náš domov, rodina, ktorá musela meniť svoje návyky a deti zmeniť školu… Prvýkrát v kariére mi hlavou prebehlo toľko myšlienok. Nemal som inú možnosť, ako prijať to, čo sa stalo a nájsť si iný klub. Odísť z Barcelony bolo veľmi bolestivé, myslel som si, že tu ukončím kariéru,“ priznal Messi.

Messi zopakoval, že s PSG nerokoval predtým, ako Barcelona publikovala oficiálne vyhlásenie: „Barcelona publikovala vyhlásenie, že nezostanem v klube a vtedy som sa sám seba pýtal, ako sa dostanem z tejto situácie. Musel som si nájsť nový klub, v ktorom by som pokračoval v kariére a mal som šťastie, že ma kontaktovalo množstvo klubov a PSG bol jedným z nich,“ uviedol Leo

Messi priznal: „Deti chodia do školy a v hoteli nie je ľahké fungovať normálne. Chceme sa presťahovať do domu a viesť rutinný život.“ komentoval

34-ročný hráč v rozhovore porovnával tridente MSN s tridente MMN (Messi, Mbappé, Neymar): „Prvým rozdielom je vek. V Barcelone sme boli mladší, keď sme začínali hrať s Neymarom. Teraz je tým mladým Mbappé. On a Luis sú veľmi rozdielni. Luis je skôr klasická deviatka, hrá na posledných metroch a strieľa množstvo gólov. Kylian patrí medzi hráčov, ktorí majú radi loptu na nohe. Je neuveriteľné silný a rýchly. Ak mu necháte miesto, zabije vás. Ako on, tak aj Luis sú geniálnymi hráčmi,“ uzavrel.

Zdroj: sport.es, fcbarca.com
Foto: sport.es