Lewandowski získal trofej Gerda Müllera

Poľský útočník Robert Lewandowski v priebehu včerajšieho galavečera Zlatej lopty v Paríži získal novovytvorenú trofej Gerda Müllera, ktorá sa udeľuje najlepšiemu strelcovi sezóny v kombinácii gólov za klub a krajinu.

Útočník v predošlej sezóne zažil veľkolepý ročník, keď bol ešte v Nemeckom klube Bayerne Mníchov, kde strelil 50 gólov v 46 zápasoch a za svoju krajinu strelil sedem gólov.

Po prevzatí ceny Lewandowski povedal: “Toto je pre mňa obzvlášť dôležité kvôli tomu menu. Müller bol pre mňa veľkou inšpiráciou. Vždy bolo náročné naháňať sa za jeho štatistikami, ale nikdy som si nepredstavoval, že by som prekonal jeho rekord v streleckých gólov v Bundeslige.”

Osobne spomenul aj svojich bývalých kolegov z Bayernu, ale spomenul si aj na súčastných spoluhráčov z Barcelony: Góly môžete strieľať len vtedy, ak budete spolupracovať so svojimi spoluhráčmi. Takže táto trofej je aj o nich.”

“Som veľmi šťastný, že som v Barce. Prišiel som v čase, keď každý musí tvrdo pracovať, aby dosiahol niečo veľké. Je to skvelý klub a cítim sa veľmi pohodlne. Myslím si, že mám pred sebou veľkú výzvu, ale od prvej chvíle som videl, aký veľký potenciál každý má.”

Zdroj: fcbarcelona.com
Foto: fcbarcelona.com