Luciano Spalletti: Barcelona získala nepredvídateľných hráčov

Luciano Spalletti analyzoval dnešné stretnutie s Katalánskym klubom FC Barcelona. V rozhovore porozprával aj o nových posilách Barcelony…

Srdce či Rozum
“Treba zo všetkého niečo. Treba behať, mať kvalitu a vedieť, kedy dať zo seba všetko.”

Filozofia
“Vždy sa musíme snažiť byť sami sebou. Máme schopnosti, aby sme dobre rozohrali zápas. Vchádzame na bojsko, aby sme vyhrali, musíme ukázať náš štýl a hrať tak ako vieme. Nemyslieť o dôležitosti zápasu, musíme byť spokojní a vedieť, že niekedy budú momenty kedy budeme trpieť, konečne budeme behať a ukazovať hráčsku kvalitu. Anulovanie tejto zásady gól vonku nič nemení, tak či tak treba dať gól.”

Systém hry
“Budeme hrať po svojom, nebudeme používať špeciálnu taktiku na Barcelonu. Niekedy budeme brániť a skúšať voľné priestranstva. Musíme byť vážny, rozumný a snažiť sa hrať, tak ako vždy.”

Absencia Lozana
“Vieme, že je to vážne, ale tento klub si vie poradiť s absenciou akéhokoľvek hráča.”

Dvojzápas
“Takéto zápasy sú jedinečné, môžeme povedať, že dokonalé. To v nich vidieť úroveň aká sa dosiahla.”

Moment
“Ak chceme zájsť ďaleko v Európskej lige a veríme, že to môžeme dosiahnuť, taktiež aby sme mohli dať radosť fanúšikom musíme byť pripravení na zmierenie sa s každým rivalom v každom momente.”

Osimhen
“Nemá to svalové následky. Po včerajšom tréningu mal trochu spuchnuté koleno, ale nemal problémy. Preto dnes oddychoval. Presne uvidíme zajtra, či bude hrať.”

Barcelona
“Získala nepredvídateľných hráčov, ktorí dokážu urobiť hru nepredvídateľnou. Má tím na dobrej úrovni. Dobre hra s loptou zozadu a rád dominuje v hre.”

Xavi
“Ako hráč perfektne porozumel hre vie využívať čas a miesto v trakcii hry. Určite bude vedieť, ako preukázať to družstvu.”

Foto: mundodeportivo.com