Luuk de Jong: Xavimu som musel ukázať, čo môžem klubu ponúknuť

31-ročný útočník Luuk de Jong sa zúčastnil krátkeho rozhovoru pre média NOS. V rozhovore priznal, že nemal v pláne Barcelonu opustiť.

“Vždy som vedel, že chcem ukončiť svoju prvú sezónu v Barcelone. Presťahoval som sa tam, nechcel som ísť po pár mesiacoch znovu na iné miesto.”

“S Ronaldom Koemanom som sa musel každý deň ukázať na tréningu. Podľa mňa, keď sa Vám nedarí na tréningu, nezaslúžite si hrať zápasy. Odchod trénera pre mňa veľa nezmenil. Musím robiť to isté. On ma poznal a vedel, ako hrám. Xavimu som zase musel ukázať, že môžem pomôcť tomuto skvelému klubu, ukázať svoju kvalitu, a to, čo môžem ponúknuť.”

“Vedel som, že prichádzam do jedného z najväčších klubov na svete. Napriek tomu som bol prekvapený kvalitou hráčov a tým, aké ľahké boli niektoré veci. Keď z diaľky sledujete Barcu, pomyslíte si: “Aký skvelý tím, ktorý vyhráva všetky zápasy.” Nie je to tak. Musíte pracovať na tom, aby bol tím súdržný. Vďaka kvalite a práci môžeme byť silní.”

“Dva roky v Seville som hral proti súčasným kolegom a strieľal som im góly. Myslím, že poznajú moje schopnosti a vedia ich využiť.”

“Aj, keď mám 31 rokov, stále sa učím nové veci aj od súčasných hráčov. Napríklad pozičná hra, kde sa musím rýchlo rozhodovať, aby som dosiahol, čo najvyššiu úroveň. Keď som hral proti Busquetsovi, povedal som, aké to bolo nepríjemné. Teraz s ním hrám a viem, že je to skvelý človek, dobrý vodca.”

Foto: twitter.com/barcacentre