Manchester United je stále v pätách Frenkieho de Jonga

Holandský záložník Frenkie de Jong nakoniec toto leto zostal v Katalánskom klube FC Barcelona, no stále nie je isté, ako tam dlho zostane. Podľa najnovších informácii Cadena SER informuje, že Anglický klub Manchester United je stále v pätách Frenkieho de Jonga.

Aj napriek veľmi veľkej snahe Anglického klubu Manchester United sa Frenkie de Jong napokon rozhodol v klube zostať. Podľa denníka ESPN tréner červených diablov Erik ten Hag stále verí, že sa mu podarí hráča presvedčiť, aby napokon sa rozhodol prestúpiť do ich klubu a práve, preto v priebehu budúceho roka predložia ďalšiu ponuku. Katalánsky klub FC Barcelona počas leta bola ochotná hráča predať, nuž Holandský záložník to tak nevidel a práve vďaka neochote hráča zmeniť prostredie zostal v klube. ESPN taktiež uvádza, že Manchester by mohol urobiť ďalšiu ponuku najskôr v kontexte budúceho leta, hoci ma taktiež záujem získať aj 19-ročného Judea Bellinghama, ktorý aktuálne pôsobí v Nemeckom klube Borusia Dortmund.

Cadena SER taktiež informuje, že prezident Katalánskeho klubu FC Barcelona Joan Laporta sa v priebehu konca roka stretne so záložníkom, aby s ním upravil jeho aktuálnu mzdu. Denník AS informuje, že pozície oboch strán sa zbližujú a Holanďan je čoraz viac ochotnejší prispôsobovať svoj plat k situácii klubu.

Niektoré média sa však domnievajú, že Frenkie by mal byť práve ten kto nahradí Sergia Busquetsa na poste defenzívneho stredopoliara, hoci špekuluje sa aj o možnom prestupe Martína Zubimendiho alebo Rubena Nevesa, ktorí by mohli byť financovaní predajom záložníka De Jonga. Práve vďaka tomuto stále nemôžeme túto situáciu neriešiť a myslieť si, že sa celá táto kapitola uzavrela a záložník zostane naďalej v klube.

Foto: twitter.com/Fabrizio Romano