Martin Braithwaite – Príbeh hráča

Martin Braithwaite sa narodil 5. Júna 1991 svojej matke, Heidi Braithwaite a otcovi Kithovi Braithwaitovi v Dánskom meste Esbjerg. Veľkou zaujímavosťou je, že Martin sa narodil 24 dní po tom, čo Španielsky klub FC Barcelony zdvihla 11. trofej ligy vo svojej histórii.

Rodina
Rodičia Martina vyrastali v rodinnom prostredí. Mali veľmi reálne znalosti o finančnom vzdelávaní. Taktiež ste si možno niekedy kládli otázku odkiaľ jeho rodičia pochádzajú, keďže Martinov vzhľad je od iných odlišný. Matka Martina má svoje rodinné korene z Dánskeho mesta Esbjerg, kde sa narodil Martin. Jeho otec Keith má svoj rodinný pôvod z Guyany, bývalej britkej kolónie v severnojužnej Ameriky.

Súrodenci
Martin vyrastal spolu pri svojej sestre Mathilde.

Detský príbeh
Martin už v detstve futbal „neznášal“. Nemal ho absolútne rád. Dôvod je asi veľmi jasný. Vo svojich 5. rokoch Martin bol nútený vstúpiť na invalidný vozík. Podľa FourFurTwo, bola to choroba, ktorá sa nazýva Legg Calve-Perthes.

V Martinovom prípade to spôsobila kosť na nohe, ktorá sa vyvinula abnormálne zrozumiteľne povedané jeho kosť na nohe sa zdeformovala a vďaka tomu mal veľké ťažkosti s chôdzou. Doktori mu odporúčali, aby nevystavoval nohy žiadnemu tlaku, napríklad rýchlejšia chôdza, beh a pod.

K tejto jeho chorobe sa aj sám vyjadril.

„Sedieť na invalidnom vozíku bolo pre mňa skutočne ťažké vznášať. Bol som veľmi mladý a vôbec som nechápal, prečo práve ja som musel byť na invalidnom vozíku. Prevládala u mňa frustrácia,, vždy som sa snažil z toho dostať, ale neustále som sa cítil v rozpakoch.“

Práve v tejto chvíli som potreboval v mojej blízkosti ľudí, aby sa o mňa starali ako dieťa. Nemohol som robiť veci, ktoré robievali iné deti. Chcel som len vstať a hrať futbal.“

Kariéra
Martin o svojej futbalovej kariére mohol len snívať. Žiaden doktor mu nebol schopný stanoviť dátum, kedy sa opäť postaví na svoje nohy, nie to ešte kedy si kopne do lopty. Jedného dňa prišiel ten deň kedy mu lekári oficiálne oznámili, že svoj invalidný vozík môže bezpečne opustiť a pokračovať vo futbale. Pre Martina a jeho blízkych to bol neopísateľný pocit šťastia.

Martin Braithwait vo svojej futbalovej kariére navštívil veľmi veľa klubov. Svoj prvý začiatok začínal v Parížskej akadémie Saedding-Guldager Idraetsforening (SGI). Neskôr navštívil aj Esbjergu fB (najväčší klub v meste), FC Midtjylland a neskôr sa presťahoval naspäť do Esbjergu, kvôli svojej rodine, aby ich mal na blízku.

Vďaka výhre Dánskeho pohára sa o Martina začali zaujímať aj európske kluby ako sú napríklad, Hull City, Toulouse a pod.

Martin sa nakoniec rozhodol pre Toulous. Tento prestup Toulouse stále presne 2 mil. EUR. V tomto klube sa Martinovi podarilo streliť 35 gólov a stal sa kapitánom klubu. Po tomto úspešnom prevrate sa Dán rozhodol svoju kariéru v tomto klube ukončiť a skúsiť svoju prácu odvádzať v Anglickom klube Middlesbrough. Nuž bohužiaľ, Anglicka liga pre Martina nebola užitočná.

20. februára 2020 sa Martin pripojil do Španielskeho klubu FC Barcelona, kde pôsobí do dnešného dňa. Vďaka tomuto prestupu Barcelona do svojho kádra priniesla piateho Dánskeho hráča v histórií klubu. (Ronnie Ekelund, Thomas Christiansen, Michael Laudrup, Allan Simonson).

Určite si každý jeden z nás pamätá debut Dánskeho hráča Martina. V priebehu debutu ho objal kapitán Barcelony Lionel Messi, kde následne Martin oznámil, „nebudem si umývať svoje oblečenie.“ Aby toho nebolo ešte málo, Martin vyznal Messimu aj lásku:

„Ak by futbal bol náboženstvom, Messi môže byť Boh.“

Manželka a Deti
Úspešný futbalista Martin Braithwaite sa zaľúbil do slávnej novinárky a moderátorky televíznych správ Anne-Laure Louis. Martin túto skvelú ženu spoznal na jej pracovisku.
Tento krásny pár ma doma štyri deti, Romeo, Lion, Et al, a ďalšie dieta ….

Martinov Život:
Martin sa najviac zo všetkého zameriava len na jednú konkrétnu vec, čo bude robiť po futbalovej kariére. Martin žije s neustálym strachom a obavom, že sa po svojej profesionálnej futbalovej kariére zlomí.

Dánsky futbalista zarába peniaze zo svojho obchodu s nehnuteľnosťami, zmlúv, miezd, bonusov, doložiek… Martinov čistý majetok ma hodnotu vo výške viac ako 10.00 mil. EUR.

Fakty:
Martin za rok zarobí vyše 1,738 000 €
Za mesiac 144, 00€
Za hodinu 215,5€

Priemerný muž v Španielsku na to, aby zarobil 144,833 musí pracovať najmenej 7/8 rokov na to, aby zarobil túto sumu. Braithwaite zarobí túto sumu za mesiac.

Zdroj lifebogger.com
Foto: lifebogger.com, childrenshospital.org