Mascherano: Xavi bol vždy inteligentný človek

Zdieľať:

Bývalý hráč Katalánskeho klubu FC Barcelona v rokoch 2010 až 2018 Javier Mascherano, poskytol krátky rozhovor Gerardovi Romerovi na kanáli Jijantes. Argentínčan zhodnotil aktuálne pôsobenie Xaviho Hernándeza na Camp Nou a Luisa Enriqueho v Španielskej reprezentácii.

Aké sú tvoje pocity z týchto Majstrovstiev Sveta?
“Myslím si, že to budú krásne Majstrovstvá sveta. Veľa tímov má šancu vyhrať a medzi nimi je samozrejme aj Argentína. Uvidíme, čo sa stane, ale je tam veľa vzrušenia a viery.”

Je Leo Messi práve vo svojom kľúčovom momente, aby Argentína zdvihla nad hlavu trofej?
“Leovi aj tímu sa podarilo vyvinúť dobrú konzistenciu. To nás samozrejme vzrušuje a tomuto tímu veľmi veríme.”

Čo si myslíš o Lucho, Španielsku a Lucho-streamerovi?
“Lucho je skvelý! A najlepší! Španielsko je mladý tím, ako každý vie, ale má najlepšieho trénera, akého môžete nájsť. Už ukázali, čo dokážu, dostali sa do záverečnej fázy Ligy národov a na poslednom EURO. Myslím si, že Španielsko so svojím štýlom, spôsobom a skvelým trénerom bude bojovať.”

Čo si myslíš o forme Barcelony?
“Očakávané výsledky v Lige Majstrov sa nedosiahli, ale tento tím má v La Lige veľkú konzistenciu. Myslím si, že tento boj o ligový titul bude pre Barcelonu dôležitý. O Xavim a jeho schopnostiach nepochybujem. Vždy to bol veľmi inteligentný človek. Je to kamarát a prajem mu len to najlepšie. Barca je v procese transformácie, rekonštrukcie a to si vyžaduje čas.”

Kedy sa opäť uvidíme v Barcelone?…
“Poďme, poďme… Uvidíme! Popravde, Barcelona môže človeku veľmi chýbať, takže Vás všetkých srdečne pozdravujem.”

Zdroj: fcbarca.com
Foto: twitter.com/BarcaUniversal

Peter
Sledujte ma