Média: Sergio Roberto súhlasí s predĺžením zmluvy s Barcelonou

Rokovania Katalánskeho klubu FC Barcelona so Sergim Robertom o novom kontrakte neboli príliš jednoduché, no zdá sa, že táto kapitola je úspešne za nami. Podľa denníku Sport sa hráč rozhodol akceptovať ponuku Barcelony, vďaka ktorej podpíše zmluvu na 12 mesiacov, respektíve do júna 2023. Tieto informácie potvrdili aj ďalšie média.

Prvé informácie ohľadne predĺženia nového kontraktu predstavil Jordi Gil z Katalánskeho denníka Sport. Roberto mal údajne súhlasiť s predĺžením zmluvy len o dvanásť mesiacov, respektíve do júna 2023. Hráčovi by sa mal aj výrazne znížiť plat s porovnaním aktuálnym platom.

Ďalšie Španielske média tieto správy len potvrdzujú. Denník Marca si myslí, že obranca Sergio Roberto by prišiel o veľa peňazí aj v porovnaní s decembrovým návrhom, ale jeho plány boli zostať v klube. Roberto si taktiež uvedomuje, že o svoj post bude musieť zabojovať a trénerovi ukázať, že ma miesto v základnej jedenástke. Denník Mundo Deportivo zase informuje, že je ešte potrebné doriešiť niekoľko ďalších detailov, aby podpísal nový kontrakt. Denník taktiež informuje, že hráč dostal rôzne ponuky od iných klubov, ako napríklad z Talianska a Anglicka. Podľa AraRoberto hráč do dnes zarábal 8 miliónov eur v hrubom ročne, no po podpísaní novej zmluvy ma zarábať polovičku uvedenej sumy.

Podľa Sportu sa Robertov zdravotný stav zlepšuje a je možné, že sa vráti už do najbližšieho zápasu proti Malorke.

Foto: marca.com