Memphis Depay: Mám vo vrecku pár trikov a toto bol jeden z nich

Po včerajšej výhre na pôde Spotify Camp Nou sa pred klubové média Barça TV postavil útočník Memphis Depay, ktorý v rozhovore zhrnul svoje emócie z víťazstva a strelenia prvého gólu v tejto sezóne.

Pri tvojom návrate do zostavy mužstvo vysoko zvíťazilo a strelil si nádherný gól.
“Áno, je veľmi dôležité, aby sme ďalej vyhrávali. Aj, keď sme nedávno prehrali, bolo dôležité zachovať si túto mentalitu a tímového ducha, aby sme vyhrali každý zápas. Dnes sme vytvorili veľa príležitosti a dali sme góly. Mohli sme streliť viac gólov, ale získali sme pomerne ľahké víťazstvo s dobrým prístupom a koncentráciou. Mám z toho radosť.”

Strelil si prvý gól v sezóne, taký fantastický, musel byť pre teba dôležitý.
“Áno, som spokojný. Snažím sa dať svojmu tímu a klubu to najlepšie, keď dostanem šancu a byť sám sebou, pretože viem, čo dokážem. Ukazujem to na tréningu. Som rád, že som dnes dostal príležitosť. Túto sezónu veľa nehrám, ale budem v tom pokračovať.”

Ako si sa cítil pri hraní s Lewandowskim?
“Je to veľmi inteligentný hráč. Keď jeden z nás obsadí určitý priestor, uvoľní sa priestor inde. Keď vezme loptu pracuje veľmi rýchlo. Je to skvelý útočník. Zatiaľ som s ním a Ousmanemom nemal možnosť hrať príliš veľa, no dnes sa to zmenilo, skvelá vec. Dúfam, že budeme môcť opäť spolu hrať.”

Strelil si gól vo futsalovom štýle typický pre hráča Barcelony Ferrao
“Áno, učil som sa hrať na ulici. Na ihrisku je to lepšie, ale špecifické zručnosti sa učíte hraním na malom priestore. Mám vo vrecku pár trikov a toto bol jeden z nich. Som veľmi rád, že som strelil tento dôležitý gól pre tím. Potrebujem viac rytmu, aby som rástol a dal viac tímu a, keď hráte málo, je ťažké to chytiť. Pozitívne je, že teraz budem mať šancu hrať za národný tím. Chcem vyhrať trofeje s Barcelonou.”

Foto: twitter.com/Barça Universal