Mika Marmol: Tento dres a tieto šortky si nechám navždy

Pred média sa postavil aj 19-ročný debutant Mika Marmol, ktorý neskrýval svoje nadšenie.

“Toto bol splnený sen. Trvalo to len pár minút, ale najdôležitejšie je, že to bol môj debut. Keď vás zavolajú, vždy si myslíte, že by ste mohli dostať pár minút, ale je ťažké dostať ich do zostavy, ako je tá v Barce. Ale všetka práca, ktorú robíte v Barca B, je v nádeji, že dostaneme debut.”

“Xavi mi práve povedal, aby som išiel von a užil si to a dostal loptu. Venujem to svojim rodičom, rodine a predovšetkým priateľom, ktorí ma vždy podporujú. Tento dres a tieto šortky si nechám navždy.”

Pod vedením Xaviho Hernándeza Katalánsky klub FC Barcelona debutovalo najmenej päť hráčov: Ilias, Jutgla, Álvaro Sanz, Estanis a teraz Mika Mármol. Začiatkom sezóny zaznamenalo svoje prvé štarty aj Gavi, Nico, Abde a Balde, čo predstavuje celkovo deväť hráčov, ktorí debutovali za prvý tím FC Barcelona. K týmto hráčom sa samozrejme pridáva aj Eric Garcia.

V tejto sezóne aktuálne nastúpilo 38 rôznych hráčov, no toto číslo sa môže výrazne zmeniť v nasledujúcom zápase proti Villarrealu. Tréner prvého tímu Xavi Hernández v nasledujúcom zápase proti Villarrealu bude môcť nasadiť hráčov z La Massie, keďže je už liga rozhodnutá.

Zdroj: fcbarcelona.com
Foto: fcbarcelona.com