Mundo Deportivo: Atlético Madrid odmieta Barcelone zaplatiť 40 miliónov eur za Griezmanna

V priebehu včerajšieho dňa vyšla na povrch informácia, že Madridsky klub Atlético Madrid odmieta Katalánskemu klubu FC Barcelona zaplatiť 40 miliónov eur za Griezmanna.

Denník Mundo Deportivo informuje, že Atlético Madrid odmieta Barcelone zaplatiť 40 miliónov eur za Griezmanna. Madridský klub v tejto súvislosti ma rokovať s Barcelonou o znížení tejto sumy.

Pripomíname, že Atlético Madrid bude musieť túto sumu vyplatiť na základe dohody. Ak hráč odohrá za Madridský klub aspoň 50% zápasov s výnimkou zranení, či suspendovaní za karty, bude musieť Barcelone zaplatiť 40 miliónov eur. Do odohraných zápasov sa však budú započítavať len tie zápasy, v ktorých odohral aspoň 45. minút.

V predchádzajúcej sezóne Griezmann za klub odohral 33 zápasov zo 40 v trvaní minimálne 45. minút vďaka čomu sa podieľal až na 82,5% zápasov. Už teraz je jasné, že v prípade, ak Atlético nechce Barcelone zaplatiť bude musieť hráča značne obmedziť.

V prvom ligovom zápase v tejto sezóne proti Getafe sa Griezmann objavil na ihrisku až v 61. minúte, takže požiadavka nebola splnená, no hráč ukázal klubu, že je cenným hráčom, keďže sa mu v tomto zápase podarilo skórovať.

Foto: twitter.com/Barça Universal