Mundo Deportivo: De Ligt môže byť cieľom Barcelony pre rok 2023

22-ročný Holandský záložník Matthijs de Ligt je spájaný s Katalánskym klubom FC Barcelona už niekoľko rokov, no v súčasnosti neexistuje žiaden spôsobom, ako hráča priviesť na Camp Nou. Celá táto situácia sa bude môcť zmeniť už v roku 2023, kde Holanďan s Juventusom bude mať platnú zmluvu už iba na jeden rok.

Taliansky denník Corriere dello Sport oživuje tému de Ligtovho prestupu do Barcelony. Denník taktiež informuje, že o hráča sa zaujímajú toto leto hneď niekoľko klubov, ako napríklad Chelsea, Liverpool, Manchester United a PSG. Podľa týchto informácií Talianskemu klubu Juventusu prekáža, že hráč nemá v úmysle s klubom podpísať novú zmluvu na dva roky a tak klub uvažuje o predaji hráča za 85 miliónov eur.

Pre Katalánsky klub FC Barcelona je táto suma momentálne neprijateľná, hoci klub má naďalej záujem o hráča. Barcelona o prácu De Ligta prejavila záujem už v roku 2019, no Holanďan sa napokon rozhodol prestúpiť do Juventusu. Denník Mundo Deportivo uvádza, že v nasledujúcej sezóne bude Barcelona počítať najmä s Éricom Garcióm, Ronaldom Araujom, Gerardom Piquém a možno aj s Andréasom Christensenom.

Foto: marca.com