Mundo Deportivo: Xavi chce priniesť krídelníka

Prvým prestupovým cieľom nového trénera Xaviho Hernandéza je podľa Katalánskeho denníka Mundo Deportivo 23-ročný krídelnik Olmo. Tréner si na tomto prestupe v zime dá veľmi záležať, pretože takýto hráč by mohol dokázať vytvárať koridory pre obrancov.

Katalánsky klub FC Barcelona si 23-ročného krídelnika Olma sleduje už dlhšiu dobu. Barcelona sa ho pokúsila priniesť na konci letného prestupového obdobia vo forme hosťovania s povinnosťou kúpy. K dohode vtedy nedošlo, no klub na odchovanca nezabúda a Xavi je vraj jeho oporou. Obaja pochádzajú z Terrasssy a poznajú sa aj osobne. Dani vie hrať na obe krídla, vie driblovať, je rýchly a má dobre centri aj strely. Občas sa môže objaviť aj uprostred útoku, čo je bonus navyše. Španiel by sa rád presťahoval do Barcelony, ale jeho zmluva je platná do roku 2024. Takže to znamená, že by sa Barcelona musela dohodnúť s Lipskom.

Podobným prípadom je aj 21-ročný Ferrana Torresa Na krídlach veľa hráva, aj hráč Manchestru City, ktorý taktiež vie strieľať góly. Viditeľné je to najmä v španielskej reprezentácii, kde v 22 zápasoch strelil 12 gólov. Torresova zmluva s Anglickým klubom platí do roku 2025 a Pep Guardiola oceňuje hráča pre jeho kvalitu a všestrannosť. Ferran Torresa je aktuálne zranený a katalánsky denník neposkytol informácie, že či by ho City bolo ochotné predať.

Foto: twitter.com/Transfer News Live