Mundo Deportivo: Xavi súhlasí s tým, že Piquého nahradí Chadi Riad

Odchod 35-ročného obrancu Gerarda Piquého vyvolal v médiách otázku, či by sa Barcelona mohla pokúsiť vyplniť medzeru podpísaním nového hráča. Denník Mundo Deportivo však informovalo, že Xavi súhlasí s tým, že veterána by nahradil 19-ročný mladík Chadi Riad.

Pre Katalánsky klub FC Barcelona je čoraz ťažšie sa presadiť v blížiacom zimnom prestupovom období. Všetko ma za následok problémy s financiami fair play. Podľa novinára Gabriela Sansa z denníka Mundo Deportivo tréner prvého tímu Xavi Hernández v prípade potreby si vezme zo zálohy 19-ročného obrancu Chadiho Riadu. Xavi obrancu považuje za veľmi schopného a fyzicky zdatného hráča, ktorý je pozičný, agresívny a rozhodný, keď si to situácia vyžaduje. Navyše vie správne podať loptu.

FC Barcelona neustále sleduje pokrok Riada, ktorý je považovaný za jedného z najtalentovanejších hráčov Barçy Atlétic. Tréner Xavi videl obrancu v akcii počas prípravnej sezóny a oceňuje jeho mentálnu silu a postoj. Obranca sa niekoľkokrát už objavil aj na súpiske prvého tímu, no svoj prvý debut zažil až v poslednom zápase pred Majstrovstvami sveta v Katare proti Osasune. V tomto zápase nastúpil ako striedajúci hráč v 89. minúte, kde vystriedal Španiela Pedriho.

19-ročný obranca Chadi Riad ma Malorský pôvod a v Katalánskom klube je vnímaný ako dobrá voľba na doplnenie tímu. S týmto rozhodnutím súhlasí aj samotný Xavi Hernández. Ak budú všetci strední obrancovia fit, Xavi bude mať k dispozícii Ronalda Arauja, Andreasa Christensena, Erica Garcíu a Julesa Koundeho, ktorý bude zrejme v súčastnej situácii pravým obrancom.

Zdroj: mundodeportivo.com, fcbarca.com
Foto: fcbarcelona.com