Neymar a Barcelona budú čeliť súdnemu procesu, kvôli prestupu Neymara do Barcelony

Bývalý Brazílsky 30-ročný útočník Neymar sa 17. októbra postaví pred Španielsky súd pre obvinenia z podvodu a korupcie v súvislosti s prestupom do FC Barcelona v roku 2013.

V tomto prípade sú obvinení Neymarov otec (agent Neymara/syna), matka a rodinná spoločnosť N&N spolu s manažérom Brazíslkého klubu Santosu Odiliom Rodriguesom a Sandro Rosellom a vtedajším prezidentom Katalánskeho klubu FC Barcelona Josep Maria Bartomeu.

Celý prípad vychádza zo sťažnosti Brazílskej investičnej skupiny DIS, ktorá vlastnila časť Neymarových práv na prestup. Podľa správ sa uvádza, že spoločnosť získala menej peňazí, ako mala získať vďaka prestupu Neymara do Katalánsekho klubu FC Barcelona. Investičná spoločnosť DIS tvrdí, že mala dostať 40% z poplatku, ktorý sa v tom čase pohyboval okolo 48,6 milióna libier.

Všetci obžalovaní popreli akékoľvek previnenie, ale v roku 2017 Španielský najvyšší súd to zamietol, vďaka čomu otvoril cestu k súdnemu procesu, ktorý je na programe 17. októbra 2022, čo je takmer mesiac pred začiatkom MS 2022 v Katare.

Zdroj: espn.com, mirror.co.uk, sky news, sportnet
Foto: fcbarcelona.com