O Xaviho prácu sa zaujímajú 2 kluby

Po tom, čo tréner prvého tímu FC Barcelona Xavi Hernández oznámil, že na konci sezóny opustí klub, hráči Blaugranas podávajú vynikajúce výkony.

Zatiaľ táto zmena Xaviho nepresvedčila, aby urobil obrat vo svojom rozhodnutí odísť, vedenie Barcelony na tom pracuje a je dokonca otvorené pokračovaniu so Španielskym trénerom.

Tým, že vedenie Barcelony aktuálne hľadá vhodného nástupcu za Xaviho Hernándeza, tým sa Xavi oveľa viac stáva aktívnejším na trhu.

Podľa Graeme Baileyho sa o Xaviho prácu zaujímajú najmenej dva kluby Premier League. Ide o kluby Chelsea a Newcastle United. Oba tieto kluby pravdepodobne prijmú nového manažéra v nadchdzajúcej sezóne po tom, čo sa im v aktuálnej sezóne veľmi nedarí. Oba tieto kluby sa trápia v strede tabuľky, bez skutočných nádejí na umiestnenie v prvej šestke Premier League v aktuálnej sezóne.

Graeme Bailey však dodáva, že Barcelona je presvedčená, že sa jej podarí presvedčiť Xaviho, aby nakoniec zostal a ustúpil od svojho rozhodnutia opustiť klub. Španiel sa však v súčasnosti sústreďuje na danú úlohu a odmieta hovoriť o svojej budúcnosti.

V prípade, že by sa Barcelone podarilo uspieť v Lige Majstrov, mohlo by to pre Xaviho vyvolať zmenu svojho rozhodnutia.

Zdroj: barcauniversal.com
Foto: twitter.com/Barça Buzz