OFICIÁLNE: FC Barcelona odohrá priateľský zápas v Austrálii

Oficiálna stránka FC Barcelona včera na svojich sociálnych sieťach informovala, že po prvý krát vycestuje do Austrálie, kde odohrá priateľský zápas. Stretnutie je na programe 25. mája proti výberu najlepších hráčov Austrálskej Ligy A-Leagues All Stars. Zápas sa bude hrať na štadióne Accor v Sydney s kapacitou pre 80 000 divákov.

Xaviho tím vycestuje do Austrálie po skončení ligovej sezóny a vráti sa hneď po skončení zápasu. Tento zápas je naplánovaný 3 dni pred finále A-League, ktoré určí Austrálskeho šampióna. Tento priateľský zápas sa zhoduje aj s niekoľkými udalosťami. Počas týždňa sa v Sydney uskutočnia hudobné a kultúrne festivaly, ktoré sa každoročne konajú v Austrálskom meste.

Tento priateľský zápas je historický, pretože žiaden profesionálny ani amatérsky tím Barcelony nehral nikdy zápas na Austrálskej pôde. Celý tento zápas budete môcť sledovať aj na streamovacej platforme BarcaTV+.
Uvidíme niekedy hrať FC Barcelonu aj na Slovensku?…

Vyjadrenie Juli Guiu, viceprezidentky pre oblasť marketingu FC Barcelona:
“Sme veľmi radi, že môžeme dnes oznámiť tento zápas v Austrálii proti A-Leagues All Stars. Bude to prvýkrát, čo tím navštívi túto krajinu, kde Barcelona vyvoláva veľký záujem. Možnosť odohrať tento zápas nám dá príležitosť priblížiť klub a jeho hodnoty naším fanúšikom a taktiež poskytne príležitosť pre nové publikum spoznať FC Barcelona a všetko, čo predstavuje, vďaka čomu sa stal referenčným subjektom na ihrisku aj mimo neho.”

Vyhlásenia Stuarta Ayresa, ministra podnikania, investícií a obchodu, ministra cestovného ruchu a športu a ministerstva pre Západné Sydney:
“Zápas FC Barcelona proti A-Leagues All Stars vzbudí značný medzinárodný záujem a vráti Austrálsky futbal späť do centra pozornosti medzinárodného centra. Je to neuveriteľná príležitosť predviesť svetu našu domácu profesionálnu A-League a naše krásne Harbour City.”

“Hostenie tejto športovej hviezdnej veľmoci v Sydney upozorní futbalových fanúšikov na celom svete na atrakcie mesta a kalendár podujatí svetovej úrovne, čo posilní ekonomiku a návštevnosť NSW na ceste k oživeniu.”

Vyjadrenia Dannyho Townsenda, generálneho riaditeľa Austrálskych profesionálnych líg:
“Keď sa vynoríme z našej tretej futbalovej sezóny zasiahnutej COVID, Austrália a A-Leagues sú opäť cieľom medzinárodných tímov.”

“Jeden z najlepších svetových tímov, ktorý sa stretne s tým najlepších s A-League len niekoľko dní pred mužským Grand Final, prinesie fanúšikom v Austrálii počas Grand Final Week sviatok futbalu.”

Zdroj: fcbarcelona.com
Foto: klubfcbarcelona.sk