OFICIÁLNE: Lewandowski je suspendovaný na tri idúce zápasy po sebe

Zdieľať:

Podľa rozhodnutia komisie pre Španielsku súťaž LaLiga týkajúce sa 14. zápasového dňa Primera División zo 16. novembra 2022 (Celé rozhodnutie nájdete kliknutím SEM !) bol Poľský útočník Robert Lewandowski suspendovaní na tri idúce zápasy po sebe. Všetko toto ma následok červenej karty a gestu voči rozhodcovi v zápase proti Osasune. Aby toho nebolo málo trest dostal aj obranca Gerard Piqué, ktorý nebude môcť nastúpiť v najbližších štyroch zápasoch.

Poľský útočník Robert Lewandowski bol po včerajšom zasadnutí komisie pre súťaž Španielskej LaLigy suspendovaný až na tri idúce zápasy po sebe. To znamená, že útočníka neuvidíme v zápase proti Espanyolu, Atléticu Madrid a Realu Betis.

Trojzápasový trest pre útočníka je súčet jednozápasového vylúčenia za “dvojité napomenutie” v zápase v zmysle čl. 120 súťažného poriadku a dva za “neúctivý prístup alebo neúctu k rozhodcom, funkcionárom, alebo športovým orgánom (čl. 124).”

Bývalý obranca Katalánskeho klubu FC Barcelona Gerard Piqué za “urážku, slovné napadnutie a urážlivý postoj (čl. 99)” dostal dištanc na štyri zápasy. Gerard svoju kariéru už ukončil, čo znamená, že mu tento trest neuškodí. Nuž podľa RFEF Gerard Piqué bude musieť zaplatiť 2 400 eur ako trest za správanie v prvom polčase proti Osasune. K tomuto trestu sa nevyhne ani klub, ktorý bude musieť zaplatiť 1 400 eur.

RFEF taktiež informuje aj o uloženej pokute pre Poľského útočníka Roberta Lewandowského. Za dve žlté karty a následne červenú kartu podľa čl. 52 súťažného poriadnu musí klub zaplatiť 350 eur a hráč 600 eur. Za urážku rozhodcu bola uložená pokuta vo výške 700 eur pre klub a 600 eur pre hráča.

FC Barelona v oficiálnom vyhlásení oznámila, že sa odvolá na odvolavaciu komisiu vo veci suspendovania Roberta Lewandowskeho na tri idúce zápasy po sebe.

Zdroj: fcbarca.com
Foto: twitter.com/ Diario SPORT

Peter
Sledujte ma