OFICIÁLNE: Pedri získal ocenenie Golden Boy

Denník Tuttosport dnes oficiálne informoval, že tohtoročnú cenu Golden Boy pre najlepšieho hráča sveta do 21 rokov vyhral Pedri González.

V ankete hlasovalo 40 novinárov a až 24 z nich zaradilo Pedriho na prvé miesto, deviati na druhé a traja na tretie. Stredopoliar tak nazbieral 318 bodov pred druhým Bellinghamom, ktorý nazbieral len 199 bodov. Nikdy v histórii ankety sa nestalo, aby mal víťaz tak veľký náskok pred druhým hráčom. Zaujímavosťou je, že na piatom mieste skončil ďalší hráč Barcelony Gavi.

Pedri pri tejto príležitosti poďakoval všetkým: “Ďakujem Tuttosportu za toto ocenenie, na ktoré som veľmi hrdý. Ďakujem taktiež všetkým, členom poroty a fanúšikom, ktorí ma vždy podporovali v tomto úžasnom roku 2021. Ďakujem aj Barcelone, národnému tímu, rodine, priateľom a všetkým, ktorí boli každý deň v mojej blízkosti a bez ktorých by som nemohol získať ocenenie Golden Boy.”

Pedri odohral v minulej sezóne 73 zápasov (52 za Barcelonu a 21 za národný tím), pričom nazbieral vyše päťtisíc minút. Strelil štyri góly, pridal šesť asistencií, získal s klubom Kráľovský pohár a striebornú medailu. Navyše s národným tímom postúpil až do semifinále EURO. V prebiehajúcom ročníku je však väčšinu času zranený.

Ocenenie Golden Boy v minulosti získali viacerí hráči Barcelony. Leo Messi to dokázal v roku 2005, Cesc Fábregas v roku 2006 a ďalším hráčom bol Kun Agüero v roku 2007, hoci posledný dvaja v tomto čase nehrali na Camp Nou. Slávnostné ocenenie je naplánované 13. decembra v Turíne.

Foto:  twitter.com/infosfcb