Ousmane Dembélé môže rokovať s inými klubmi

24-ročný Francúz Ousmane Dembélé sa nedohodol s Katalánskym klubom FC Barcelona na novom kontrakte a tak môže od dnešného dňa otvorene rokovať s inými klubmi.

Francúzovi aktuálna zmluva v Katalánskom klube vyprší 30. júna 2022, čo je približne za šesť mesiacov. To podľa predpisov znamená, že od dnešného dňa môže o svojom odchode počas leta zadarmo prestúpiť a rokovať s ostatnými klubmi. Barcelona hráčovi dala ponuku na predĺženie zmluvy, ale ta bola hneď odmietnutá zo stola. Odmietnutie tejto ponuky zahrávali financie. Francúz a jeho agent od Barcelony chcú vyššiu finančnú čiastku. Podľa denníka AS sa Barcelona v pondelok pokúsi ešte raz kontaktovať Dembélého agenta  Moussu Sissoka, ktorý zastupuje hráčove záujmy. TV3 tvrdí, že hráčov agent okrem vysokého platu žiadal pre seba prémium 15 miliónov eur a pre svojho klienta až 30 miliónov eur.

V prípade, že sa Barcelone nepodarí hráča presvedčiť, aby zostal v klube, bude sa ho snažiť predať už v januári. V opačnom prípade bude Dembélé hráčom Barcelony ešte zostávajúcich šesť mesiacov a potom odíde zadarmo. Francúz sa veľmi teší so záujmu iných klubov ako napríklad: PSG, Manchester United, Arsenal, Bayern Mníchov a Taliansky klub Juventus. Denník Sport uvádza, že Ousmane Dembélé už dostal ponuku od Newcastlu, ktorý mu ponúka 20 miliónov eur v bonusoch za podpis pre hráča a 12 miliónov eur pre jeho agenta. Táto ponuka veľmi hráča nenadchla, keďže za svoju prácu očakáva oveľa vyšší príjem. Celá táto situácia je ešte čoraz viac zamotaná. Hráč vyžaduje vyššiu sumu zárobku, ale jeho práca nie je taká, ako každý jeden fanúšik by od neho očakával. U Francúza častokrát vidíme kopec zranení.

Ousmane Dembélé do Barcelony prišiel ešte v roku 2017 z Nemeckého klubu Borusie Dortmund za 105 miliónov eur a 40 miliónov v bonusoch.

Foto: marca.com