Ousmane Dembélé včera dostal svoju prvú červenú kartu v jeho kariére

V včerajšom zápase FC Barcelona vs Sevilla dostal 22-ročný útočník svoju prvú červenú kartu vo svojej futbalovej kariére. Odohral 147 klubových zápasov v Rennes, Dortmunde a v Barcelone a v žiadnom inom zápase nedostal červenú kartu. Nestalo sa to ani zo 43 zápasov, ktoré odohral vo farbách francúzskeho národného mužstva.

Dôvody správania Dembélého nie sú známe, zdá sa to byť dosť zvláštne.
Tréner Barcelony Ernesto Valverde na túto udalosť odpovedal takto:
„Neviem, čo Ousmane povedal rozhodcovi, ale je ťažké z neho dostať niečo po Španielsky. Nemyslím si, že to bola nejaká dlhá veta.

V dôsledku toho hráča sa pravdepodobne nebude môcť zúčastniť v zápase proti El Clasico. Valverde mu dal možnosť hrať v prvom tíme, dokonca v základnej zostave miesto jeho krajana Antoineho Griezmanna. Dembélé sa na ihrisku ukázal veľmi dobre. Začal s nádhernou akciou, vďaka ktorej Barcelona strelila prvý gól, druhý padol od Vidala a tretí od Dembélého.

zdroj www.fcbarca.com
foto www.as.com