PHILIPS sa môže ocitnúť na rukáve prvého tímu

Podľa novinára Victora Mala na portáli Culemania je Katalánsky klub FC Barcelona v porkočilých rokovaniach o nadviazaní partnerstva s Holandskou spoločnosťou Philips, ktorej logo sa má objaviť na rukávoch dresov prvého tímu.

Svetoznáma Holandská spoločnosť zaoberajúca sa televízormi a domácimi spotrebičmi je odhodlaná prevziať rolu niekdajšieho sponzora Beka, ktorý sa objavoval na rukáve dresu prvého mužského tímu FC Barcelona. Turecká spoločnosť Beko platila Barcelone až 19 miliónov eur, no pre Barcelonu to boli dobré športové časy a navyše logo sa objavilo aj na iných miestach, ako napríklad na tréningovom oblečení.

Podľa zistených informácii, ktoré priniesol novinár Victor Malo spoločnosť Philips ponúka Barcelone necelých 10 miliónov eur ročne. Pôvodne sa predpokladalo, že potencionálny sponzor klubu zaručí financie okolo 15 až 20 miliónov eur. Pozitívny bod, ako sa to stalo v prípade Spotify, je že sa jedná o konsolidovanú značku, ktorá v prostredí culé vytvorí jednomyseľnosť a ktorá sa dištancuje od nedávnych sporov o sponzorstvách spojených so sektorom kryptomien.

V aktuálnej dobe zatiaľ neexistuje žiadna jasná dohoda, ale v súčastnosti je spoločnosť Philips veľmi preferovanou možnosťou pre Katalánsky klub. Podľa zistených informácii by sa spolupráca mala začať začiatkom budúcej sezóny, ale ak by rozhovory nabrali rýchlosť, môžeme sa rozprávať aj o aktuálnej sezóne, nuž v tomto prípade to môže vzniesť komplikácie pre spoločnosť Philips, keďže dresy sú už dlhé mesiace v predaji.

Najhlavnejším problémom pri podpise sponzorskej zmluvy s Holandskou spoločnosťou môžu byť financie, ktoré klub vďaka sponzorstve získa.

Kedysi dávnejšie sa rozprávalo, že na rukáve sa objavia ďalší sponzori, ako napríklad WhiteBIT, s ktorým vedenie klubu ohlásilo spoluprácu len za 20 miliónov ročne, no napokon k dohode v tejto veci nedošlo a klub súhlasil s nižším poplatok a na rukáve dresu ponechal priestor pre ďalšieho sponzora, ktorý by klubu oveľa viac vyhovoval. Aktuálne WhiteBIT Barcelone platí 10 miliónov eur fixných a 2 milióny eur variabilných.

O post sponzora na rukáve sa uchádzali aj ďalšie spoločnosti, ako napríklad Poladot, Nexo a azda najznámejšia značka Cupra. No v týchto prípadoch vedenie klubu ich ponuky zamietlo, pretože sa jedna so svetom kryptomien. Podľa prezidenta klubu Laportu je sponzorstvo WhiteBITU  “výnimkou, ktorá potvrdzuje pravidlo o spojenectve s kryptomenami.”

Zdroj: culemania.com, fcbarca.com
Foto: twitter.com/Barca Capricorn