Rivaldo: Je príliš skoro, aby sme porovnávali Fatiho s Messim

Bývalý brazílsky futbalista Rivaldo sa vyjadril k témam, ktoré sa aktuálne považujú za zaujímavú tému Barcelonských fanúšikov.

Ansu Fati
„Začiatok sezóny je vhodný na testovanie nových hráčov. Nedostatok rozhodujúcich zápasov znamená, že mladí hráči môžu niekedy zaváhať a spraviť pár chýb. Tréner Ernesto to robí veľmi dobre. Fati ukázal čo v ňom je, aký veľký talent má. Taktiež ukázal svoju veľkú osobnosť vďaka ktorej sa zúčastňoval v dôležitých zápasov. Dokonca debutoval aj v Lige Majstrov. Síce v tomto zápase hráči blaugranas neboli v najlepšej forme. Ak by boli tak Fati by možno lepšie uspel.“

Treba Neymara v Barcelone ?
„Skoro všade sa hovorí o náhrade Neymara práve za Fatiho. Myslím si, že všetko bude závisieť na výkonnosti tímu. Ak Barcelona bude odvádzať parádne práce na ihrisku, nie je dôvod kupovať nové posily pre tento tím. Ak by to hráčom blaugranas nefungovalo tak by sa mohlo uvažovať o kúpe Neymara…“

Porovnanie Fatiho s Messim
„Chápem nadšenie priaznivcov, ktorí sú nadšený s chlapcom, ale je príliš skoro ho porovnávať s Messim a pýtať sa, že či ho nahradí. O tomto nikto nepochybuje. Je príliš skoro na to, aby si niesol takúto veľkú zodpovednosť na svoje plecia. Musíme pozerať aj na to, že je to ešte stále dieťa. Musíte mu dať naozaj čas a priestor vďaka, ktorému zistíme jeho predpoklady.“

Ter Stegen v Nemecku
„Brankár Joachin Levo trochu zabudol na brankára Barcelony. Určite majte na pamäti, že Neuer je ďalší skvelý brankár. Myslím si, že Stegen by sa mal sústrediť na svoju kariéru v svojom tíme a to v Barcelone a naďalej preukazovať svoju kvalitnú úroveň práve v Barcelone. Nakoniec musí dúfať, že raz konečne dostane šancu nie len v Barcelone, ale aj vo svojom národnom tíme. Toto všetko by sa malo stať už čoskoro.“

Ter Stegen
„Nemôžete popierať, že FC Barcelona v súboji proti Dortmunde hrali zle. Brankár Barcelony zaznamenal pre svoj tím vynikajúci výkon za čo mu určite vďačia. Je jedným z najlepších brankárov na svete. Je to skvelý hráč aj v bránkovej čiare, hrá veľmi dobre. Kamaráti a jeho spoluhráči ho odvážne objali. Na tohto Nemca sa nik nepokúša vyvíjať veľký tlak, lebo vedia, že sa nedopúšťa chýb. Taktiež brankár Barcelony André Ter Stegen vzbudzuje veľkú dôveru medzi hráčmi v Barcelone a to je nesmierne dôležité pre tím.“

zdroj www.fcbarca.com
foto www.fcbarcelona.com