Ronald Koeman: Pedri je fantastický

Bývalý Holandský tréner FC Barcelona Ronald Koeman poskytol krátky rozhovor na YouTube pre Football Daily. Ronald porozprával o svojich začiatkoch s mladým záložníkom Pedri, ktorého počas svojho pôsobenia v klube veľmi chválil, rovnako ako Pepa Guardiolu. Okrem iného sa Holanďan vyjadril aj o samotnom klube.

Súčasná Barcelona
“Barcelona teraz priviedla veľa dobrých hráčov. Možno sa obdobie môjho tréningu za Barcelonu zhodovalo s najhorším finančným momentom v histórii klubu. Vtedy bol covid… a stratili sme Messiho, prišli sme o Griezmanna… Aj tak som mal šťastie, pretože sme mali dobrých mladých hráčov, ale stále sme nemali dostatok útočníkov. Uvidíme, čo bude túto sezónu.”

Pep Guardiola
“Je to môj dobrý priateľ. Minulú sezónu, po zápase City proti Liverpoolu v Manchestri, sme mali spoločnú večeru a on sa celý čas rozprával, rozprával o futbale. Je blázon do lopty. Nechápem, ako to môže držať tak dlho. Má veľa energie. Futbalisti majú radi takých trénerov, s takou energiou. Bol to rovnaký spôsob, akým hral on sám. Snaží sa zmeniť futbal.”

Pedri
“Keď som prišiel ako tréner, Pedriho som nepoznal, pretože ho práve priviezli z Las Palmas. Klub mi povedal: Uvidíme či bude dobrý počas prípravnej sezóny. Ak nie, pôjde na hosťovanie. Po dvoch tréningoch som klubu povedal: Pedri zostane a nebudem prekvapený, ak o pár týždňov bude hráčom základnej jedenástky. Je to talent, ktorý je perfektný v 18 či 19 rokoch. Technicky dokonalý, má dobrý prehľad o hre a je normálnym človekom… Je fantastický.”

Foto: fcbarcelona.com