Sergi Darder radí Samuelovi Umtitimu, aby opustil Barcelonu

Hráč Espanyolu Sergi Darder sa zúčastnil krátkeho rozhovoru, v ktorom poradil Samuelovi Umtitimu, aby opustil Barcelonu čím skôr.

V minulosti si hral so Samuelom Umtitim v jednom tíme a teraz bude tvojim rivalom.
“Rivalita medzi Barcelonou a Espanyolom znamená, že sa nemôžeme stretávať príliš často. On má svoj život a ja svoj, ale rozprávame sa. Teraz prechádza ťažkými chvíľami, ale je veľmi, veľmi dobrý.”

Ľudia zabúdajú, aký je dobrý?
“Toto je problém. Ľudia vidia hráča, ktorý v posledných dvoch rokoch mal problémy. Mám priateľov v Barcelone a hovoria mi, že Umtiti je na rovnakej úrovni ako predtým. Keď už máš raz etiketu, tak je to ťažké. Mal by odísť, inak sa jej nezbaví.”

V mladosti si hral v akadémii Barcelony. Bola táto rivalita vždy dôležitá?
“Vtedy to bolo iné, ešte dôležitejšie. V lige súperili o tituly, boli dva najlepšie tímy. Na úrovni prvého tímu je rozdiel väčší a fanúšikovia to cítia ešte viac ako hráči. Byť fanúšikom Espanyolu v tomto meste je veľmi ťažké. Chodíš do školy a máš tam 17 fanúšikov Barcelony a jedného fanúšika Espanyolu. Nehovorím o šikanovaní, ale toto dieťa to má ťažké, pretože je sám. Všetko smeruje k Barcelone – veľkosť klubu, tituly, prostredie. Prečo by ste mali podporovať Espanyol? Prečo by si mal byť sám? Ak to robíš si čudný. Ale robíte to, pretože máte radi klub. Fanúšikovia Espanyolu sú vernejší ako ostatní, pretože to majú ťažké. Oni naozaj podporujú tento klub. Je veľmi ľahké sa stať culé. Som z Malorky, všetci tam fandia Realu alebo Barcelone, nie Mallorce [smiech].”

Foto: marca.com