Sergi Roberto: Máme jeden z najlepších kádrov v Európe

Výprava Katalánskeho klubu FC Barcelona sa už vrátila z USA domov, no klub zverejnil niekoľko vyjadrení hráčov po tom, čo sa skončil zápas proti New York Bulls. Hráči sú spokojní s víťazstvom a aj s celým turné.

Sergi Roberto
“Máme jeden z najlepších kádrov v Európe, ak nie najlepší. Žiadne výhovorky. Konkurencia je veľká, je to dobre pre nás aj pre boj o všetky trofeje. Toto je náš cieľ. Boli to prvé zápasy, ktoré boli dôležité predovšetkým pre adaptáciu nových hráčov na Barcelonský systém. Pre mňa to bolo všetko o minútach a chytení rytmu. Pre všetkých to bolo veľmi dobrých 15 dní. Už teraz sa chceme v Barcelone pripraviť na začiatok ligovej sezóny.”

Alexander Balde
“Bol to veľmi dobrý zápas pre celý tím. Turné sme zakončili tým najlepším spôsobom – víťazstvom. Som veľmi spokojný s prijatými minútami. Všetko s čím môžem pomôcť, bude vždy ocenené. Budem si pamätať len zážitok v USA. Minulú sezónu som mal smolu na zranenia, ale to k športu patrí. Keď spadneš, musíš vstať. V tejto sezóne je mojím cieľom získať minúty a pomôcť tímu, čo najviac.”

Éric García
“Naše turné sme ukončili dobre, neinkasovali sme gól proti ťažkému a intenzívnemu súperovi, ktorý nám sťažoval život. Sme v dobrej forme a každý dostal minúty. Na ihrisku je vidieť, čo tréner žiada. Opravili sme niekoľko chýb, ktoré sme urobili počas stretnutí.”

Foto: twitter.com/Barça Universal