Sergi Roberto: Vedeli sme, že v druhom polčase musíme streliť viac gólov

Po dnešnej suverénnej výhre Katalánskeho klubu FC Barcelona sa po zápase pred média postavil kapitán klubu Sergi Roberto. Kapitán poskytol televízii Movistar krátky rozhovor, v ktorom zhodnotil priebeh dnešného stretnutia.

“Tieto zápasy na takýchto miestach nás stoja veľa. Ak nie ste stopercentne sústredení… No, pre súperov a ich fanúšikov sú to veľmi výnimočné stretnutia, sú motivovaný. Vedeli sme, že musíme odohrať dôležitý zápas. V prvom polčase sme strelili jeden gól a vedeli sme, že v druhom polčase musíme ísť po ďalších gólov, pretože sme si nechceli skomplikovať situáciu. Myslím si, že mužstvu sa darilo veľmi dobre.”

“Zo skúsenosti z iných zápasov sme vedeli, že musíme streliť druhý gól, aby sme boli pokojnejší. Druhý gól bol kľúčový, upokojil nás. Konečne to začína prichádzať a dnes sme sa trafili päťkrát.”

“V poslednom čase, aj keď len na pár minút, hrávam častejšie v strede poľa. Toto je niečo, na čo sa nezabúda. Som rád, že som mohol pomôcť tímu.”

“Niekedy sú tam takí hráči, ktorí nemajú toľko minút a príde taký zápas, ktorý nie je ľahký odohrať po takejto prestávke vo vystupeniach. Odchádzame odtiaľto spokojní s postupom.”

“Som šťastný za Ángela Alarcona. Debut je vždy niečo vzrušujúce pre neho aj pre ostatných odchovancov. Ja som debutoval proti Ceute na Camp Nou a teraz prišiel rád na neho.”

Foto: twitter.com/Barça Capricorn