Sergio Busquets: Gavi odohral fantastický zápas

Katalánsky klub FC Barcelona po vynikajúcom výkone v El Clásicu porazila Real Madrid a vyhrala Španielsky Superpohár. Po zápase sa pred média postavil kapitán tímu Sergio Busquets, ktorý v rozhovore pochválil výkon mladíka Gaviho.

Je to tvoje 45. El Clásico, vďaka ktorému vyrovnáš rekord. Ako sa s týmto cítiš?
“Sme veľmi radi, chceli sme využiť túto príležitosť. Sme v procese zmien, ale myslím si, že tento proces nám dodá silu. Vyšli sme silnejší a môžeme bojovať o ďalšie trofeje. Dnes sa to konečne podarilo.”

Boli ste nútení vyhrať túto trofej?
“Myslím si, že to bolo o titule, ale aj o tlaku. V Barcelone sú potrebné výhry. Joan Laporta a Xavi nám povedali, že vždy treba bojovať.”

Bol to perfektný zápas?
“Áno, mali sme viac hráčov v strede poľa. Araujo na pravej strane mal za úlohu zastaviť Viniciusa a blokovať protiútoky Realu Madrid. Hrali sme blízko seba, zabezpečovali sme si krídla. Dôležitý bol aj tlak na súperovej polovici. Vedeli sme hrať pokojne, trpieť, vďaka čomu Real nedokázal vystreliť na našu bránu.”

Si na konci svojej kariéry. Čo povieš na Gaviho?
“Viete, ako on hra, je ešte veľmi mladý. Som rád, že hráči, ktorí hrali v mládežníckych kategóriách, teraz môžu nastúpiť spolu s nami. Gavi odohral fantastický zápas, ale stále ma priestor na zlepšenie. Nech sa učí a počúva. Je to hráč, ktorý môže v Barcelone zapísať skvelú históriu.”

Foto: twitter.com/Futbol Picante