Sergio Busquets: Gerard Piqué žil pre klub ako nikto iný

V priebehu včerajšieho večera Katalánsky klub FC Barcelona porazil Almeríu výsledkom 2:0 po góloch Ousmaneho Dembélého a Frenkieho de Jonga, ktorý strelil svoj prvý gól po dvoch rokoch na Camp Nou. Sergio Busquets komentoval Piquého rozlúčku a priebeh stretnutia.

[Rafael Escrig DAZN] Ako vnímaš koniec Piquého kariéry?
“Gerard je veľkolepý a veci, ktoré urobil pre Barcelonu, z neho urobili najlepší klub na svete. Vošiel do histórie. Žil pre klub ako nikto iný. Robil maximum a pomáhal svojim spoluhráčom. Myslím si, že je príkladom futbalistu Barcelony. Bude nám veľmi chýbať.”

Ako hodnotíš priebeh stretnutia?
“Myslím si, že sme odohrali veľmi dobrý zápas. Boli sme lepší a mali sme veľa šancí. Súperom sa nepodarilo preniknúť do nášho pokutového územia, mali len jednu príležitosť. V druhom polčase sme dali rýchlo gól a to nás upokojilo. Stretnutie sme kontrolovali. Na skok na prvé miesto sú veľmi dôležité tri body.”

Foto: twitter.com/Barça Universal