Sergio Busquets odohral 700 zápasov za Barcelonu

Zápas v Španielskom superpohári proti Realu Betis bol pre 34-ročného záložníka Sergia Busetsa veľmi špecialný. Stredopoliar do tohto stretnutia nastúpil ako náhradník v druhom polčase a odohral svoj 700. oficiálny zápas v drese Katalánskeho klubu FC Barcelona. Kapitán klubu Sergio Busquets sa stal po Leovi Messimu (778 zápasov) a Xavim Hernándezovi (767 zápasov) tretím hráčom, ktorý dosiahol prelomové číslo.

Stredopoliar Sergio Busquets sa do klubu prihlásil v roku 2005 a svoj prvý debut v prvom tíme zažil v priebehu septembra v roku 2008 v ligovom zápase proti Racing Santander. Busquets ma za sebou 18. sezónu v Barcelone a toto je jeho druhá sezóna ako kapitán klubu.

V rámci týchto 700 oficiálnych odohratých zápasov si stredopoliar drží bilanciu 486 výhier, 125 remíz a 88 prehier. Stredopoliar taktiež prispel k 18 gólmi a 40 asistenciami počas svojho pôsobenia v prvom tíme.

700 zápasov v siedmich rôznych súťažiach:
LaLiga – 465
Liga Majstrov – 129
Copa del Rey – 73
Španielský superpohár – 20
Európska Liga – 6
Majstrovstvá sveta klubov – 5
Europský superpohár

30 trofejov ako hráč Barcelony:
La Liga – 8
Liga Majstrov – 3