SPORT: Barcelona môže zvážiť prestup Angeliña

Všetci veľmi dobre vieme, že Katalánci dlhodobo hľadajú nového ľavého obrancu, ktorý by mohol nahradiť 32-ročného Jordiho Albu. José Luis Gaya by mal byť priam ideálnou náhradou, za Španiela. No na povrchu sú aj informácie, že klub premýšľa, nad ďalšími možnosťami, ako napríklad získanie Angeliña z RB Leipzig alebo Ilaixa Moribu, ktorý aktuálne svoju prácu odvádza v Španielskom klube Valencia.

José Ángel Tasende, známy ako Angeliño len „nedávno“ prestúpil do Nemeckého klubu RB Leipzig za 18 miliónov eur. Denník Sport aj napriek tejto situácií informuje, že hráč svojim zamestnávateľom povedal, že by sa z rodinných dôvodov chcel vrátiť do Španielska, a to čím skôr. Katalánsky klub FC Barcelona je pre neho priam ideálny, ale cena prestupu môže byť pre Kataláncov veľmi veľkou prekážkou. Nemecký klub požaduje, za Angeliña takmer 30 miliónov eur. Práve tento prestup by mohol Barcelone jednoznačne pomôcť v obrane.

Sport dodáva, že tento prestup bude závisieť od situácie Erlinga Haalanda, ktorý by mal prísť na Camp Nou. Dôvodom sú peniaze, ak Erling Haaland do Barcelony nepríde, tak Barcelona sa zameria na obranu, ktorú pôvodne chcela posilniť trhovými príležitosťami…

Foto: twitter.com/Squawka Football