Sport: Je tu čas na predaj nepotrebných hráčov

Katalánsky klub FC Barcelona intenzívne pracuje na posilnenie kádra, no predovšetkým z ekonomických dôvodov bude musieť myslieť aj na predaj hráčov, ktorí už v klube nemajú, čo hľadať. Aby Barcelona mohla zaregistrovať nových hráčov, musí v skratke predať hráčov.

Mateu Alemany má pred sebou ešte veľa práce. Najväčším problémom je prekročenie platového limitu a práve vďaka tomuto klub nemôže zaregistrovať nových hráčov. Je pravda, že Barcelona zatiaľ do klubu priviedla Kessiho, Christensea, Raphinu a predĺžila nové zmluvy s Dembélém a Robertom. Nuž hráči stále nie sú zaregistrovaní a práve tu vzniká problém, keďže vedenie klubu stále neoznámilo predaj žiadneho hráča. Nehovoriac o tom, že údajne Lewandowski čoskoro príde do Barcelony.

Tréner prvého tímu Xavi Hernández ma v hlave jasný plán a už niekoľkým hráčom dal jasne najavo, že v budúcej sezóne s nimi nebude počítať. Ak sa podarí zrealizovať prestup Frenkieho de Jonga Barcelona vďaka nemu zarobí 80 miliónov eur a navyše sa zníži platový strop o 40 miliónov eur.

Znovu pripomínam, že som toho názoru „Frenkie de Jong nie je na predaj“. Aj v tom prípade, že dokáže Barcelone značne zabezpečiť finančné prostriedky + znížiť platový strop. Barcelona sa potrebuje zbaviť nepotrebných hráčov, aj keď sami vieme, že to bude ťažké keďže o tých hráčov je veľmi nízky záujem, nehovoriac o sume, ktorá bude Barcelone ponúknutá. Katalánsky klub by sa podľa môjho názoru mohol kľudne zbaviť hráčov, ako sú napríklad: Samuel Umtiti, Miralem Pjanic, Martín Braithwaite, Riqui Puig (hosťovanie)… Každopádne sa o túto tému bude zaoberať športové vedenie v najbližších týždňoch.

Zdroj: fcbarca.com, klubfcbarcelona.sk
Foto: klubfcbarcelona.sk