SPORT: Sergiño Dest nezažíva v Barcelone najlepšie obdobie

Sergiño Dest v prvom tíme FC Barcelona nezažíva najlepšie obdobie. Američan nemá formu, častokrát ma zranenie a práve vďaka tomuto svojho trénera Xaviho Hernándeza veľmi nepresvedčil.

Sergiño Dest do Barcelony prestúpil minulú sezónu. Barcelona za Američana zaplatila 21 miliónov eur plus päť miliónov eur v bonusoch. V Barcelone mal hrať hlavnú rolu pravého obrancu. Od tohto profesionálneho hráča sa očakávali lepšie výsledky. Mal sa stať náhradou za 28-ročného Nelsona Semeda, dokonca sa rozprávalo, že môže byť aj vhodným adeptom 32-ročného Jordiho Albu, nuž opak sa stal pravdou. V Barcelone aktuálne zaznamenal 2 745 minút a podarilo sa mu streliť len tri góly.

Prispelo k tomu viacero faktorov. Dest v tejto sezóne trpí čoraz viac zdravotnými problémami, nehovoriac, že sa nakazil aj koronavírusom. V aktuálnej sezóne pod novým trénerom Barcelony na zápas nastúpil len tri krát. Xavi na miesto Desta radšej nasadí spoľahlivého Daniho Alvesa.

Nie je známe, aká budúcnosť hráča čaká. Nuž jedno je isté, hráč nechce za žiadnych okolnosti klub opustiť, hoci je v záujme iných tímov, ako napríklad Anglický klub Chelsea a Nemecký klub Bayern Mníchov. Teraz je rada na samotnom hráčovi. Ak neukáže svoje schopnosti, bude musieť klub opustiť.

Bol by som radšej, ak by Sergiño Dest nabral schopnosti a ukázal trénerovi, že má na Barcelonu. Katalánsky klub potrebuje mladých hráčov, ale hlavne talentovaných. V prípade, že Dest opustí Barcelonu, treba sa zamerať na nejakého mladého náhradníka a nie na Daniho Alvesa, ktorý ma už 38 rokov.

Foto: marca.com