Športové vedenie Barcelony v priebehu januára navrhne Albovi ukončenie zmluvy

Denník Mundo Deportivo informuje, že v priebehu januára športové riaditeľstvo Katalánskeho klubu FC Barcelona naplánovalo stretnutie s 33-ročným obrancom Jordim Albom. V priebehu tohto stretnutia sa ma navrhnúť rozviazanie zmluvy do konca aktuálnej sezóny. Drohou možnosťou je podľa denníka opätovné prerokovanie podmienok zmluvy.

Športové vedenie Katalánskeho klubu si na najbližšie týždne a mesiace stanovilo za cieľ znížiť výdavky na platy hráčov. Po tom, čo obranca Gerard Piqué oznámil svoj odchod do dôchodku a kapitán Sergio Busquets je na pokraji odchodu z klubu Barcelona sa bude snažiť vyriešiť situáciu ohľadne Jordiho Albu.

Podľa denníka Mundo Deportivo ma Barcelona na stole pripravené dve možnosti pre Albu. Prvou možnosťou bude spomínaná rozviazaná zmluva do konca aktuálnej sezóny. A druhou možnosťou bude prerokovanie podmienok posledného roku, teda do roku 2024. Podmienky zmluvy by sa mali prispôsobiť k ich aktuálnej finančnej situácii klubu. Denník však zdôraznil, že ich hlavným zámerom je ukončenie vzájomnej spolupráci po skončení aktuálnej sezóny.

Samotný hráč v tom ma veľmi jasno. Barcelona sa ho už v nedávnom prestupovom období snažila ponúknuť na hosťovanie Interu Maláno, nuž Alba s tým veľmi nesúhlasil. Obranca už pred Majstrovstvami sveta jasne zdôraznil, že sa cíti pripravený pokračovať na Camp Nou.

Foto: marca.com