Ter Stegen je prvý Barcelonský hráč, ktorý v novej sezóne strávil na ihrisku 1000 minút

Marc-André ter Stegen sa stal prvým Barcelonským hráčom, ktorý v tejto sezóne strávil na ihrisku 1000 minút. 27-ročný Nemec v poslednej dobe predstavuje nádhernú formu.

Doteraz Ter Stegen odohral 90 minút vo všetkých dvanástich zápasov sezóny ( deväť v LaLige a tri v Lige Majstrov.

Brankár Ter Stegen je jeden z kľúčových hráčov katalánskej dámy, predovšetkým v Lige Majstrov. Podarilo sa mu zachrániť štrnásť zo šestnástich striel, čo dáva 87,5% účinnosť. Práve vďaka týmto štatistikám sa Marc-André ter Stegen radí ako tretí brankár z hľadisku počtu úspešných sprievodov (iba Guiherme a Musler majú viac) a štvrtý z hľadiska účinnosti sprievodov.

Pokiaľ ide o prihrávky, hráč môže preukázať účinnosť 83,5% (61 zo 73 prihrávok)

Iba v troch zápasov v tejto prestížnej súťaže sa súperom podarilo poraziť (iba dvakrát, so Slaviou a Interom. Treba tiež poznamenať, že v zápase proti Dortmunde sa Ter Stegenovi podarilo vychytať krásne jedenástku.

zdroj www.fcbarca.com
foto www.mundodeportivo.com