Ter Stegen ohrieva lavičku Nemeckej reprezentácie

27-ročný gólman Marc-Andre Ter Stegen jednotka tímu FC Barcelona rozpráva, že sa mu nepáči “ohrievanie” lavičky.

Aj napriek veľmi dobrej forme v FC Barcelone si Marc-André Ter Stegen u trénera Nemeckého výberu Joachima Lowa stále nenašiel prvú voľbu.
Nemecko počas turnaja EURO odohralo zatiaľ 2 zápasy a z toho André si nezachytal ani jeden zápas.

Marc-Andre Ter Stegen hovorí o svojej frustrácií a taktiež, že chce byť prvou voľbou u trénera.

„Trochu ma to vytáča“ “Dávaš zo seba všetko to najlepšie a nie si tam, kde chceš byť.” povedal

„Stanovil som si svoje priority. Chcem byť úspešný a mojím hlavným cieľom ostáva byť brankárskou jednotkou aj v národnom tíme.”

„Ale nie za každú cenu“ “Futbal je jedná vec, ale ľudstvo je dôležitejšia. Chcem sa jedného dňa pozerať do zrkadla a povedať si: Pracoval som čestne a otvorene, aby som dosiahol svoje ambície.”

„ Nie je to vôbec ľahké, trpezlivosť je súčasťou futbalistu. Sú chvíle, keď musíte len čakať.“

Zdá sa, že Ter Stegen bude musieť byť naozaj trpezlivý, keďže Neuer len nedávno uviedol, že nemá v pláne odísť do dôchodku a, že sa cíti v národnom tíme „veľmi potrebný“

zdroje www.barcablaugranes.com
foto www.mundodeportivo.com