The Athletic: Chelsea je pripravená “ukradnúť” Barcelone útočníka Youssoufyho Moukoka

Podľa najnovších informácii denníka Sport sa o budúcnosti mladého Nemeckého útočníka Youssoufyho Moukoku môže rozhodnúť v najbližších týždňoch. Barcelona v priebehu júna bola na dobrej ceste k získaniu hráča zadarmo, no teraz do hry vstúpil Anglický klub Chelsea.

Podľa doterajších správ The Athletic je Anglický klub Chelsea ochotná Borusii Dortmund za hráča zaplatiť a v priebehu januára sa ho pokúsi presvedčiť, aby s klubom podpísal zmluvu. Ak 18-ročný útočník v blízkej dobe nepredĺži zmluvu s Borusiou Dortmund, tá ho bude ochotná predať počas zimného prestupového obdobia.

Útočník pred pár dňami vyhlásil, že o svojej budúcnosti sa stále nerozhodol, no medzi najdôležitejšie priority zaraďuje športový projekt jeho budúceho zamestnávateľa. Nemecký klub Dortmund mu ponúka miesto v prvom tíme, no finančná ponuka nie je v porovnaní s ostatnými príliš vysoká. Zo športového hľadiska by bolo najlepšie, ak by Moukoko predĺžil jeho aktuálnu zmluvu za predpokladu, že Nemecký klub do výstupnej klauzuly nezahrne príliš vysokú sumu. Čo sa týka aktuálnych štatistík, tak v aktuálnej sezóne za ligu odohral spolu 14 zápasov, v ktorých pridal 6 asistencii a podarilo sa mu streliť 6 gólov.

Podľa zistených informácii Katalánsky klub už bol informovaný o hráčových očakávaniach a dokonca aj viedla rozhovory pomedzi jeho okolím. Útočník bol údajne veľmi nadšený, že by jeho budúcnosť bola na Camp Nou, pretože Barcelonu zbožňuje. V Barcelone mu však v aktuálnej dobe nevedia zabezpečiť viacero veci, ako napríklad atraktívny plat, ktorý mu Chelsea ponúknuť vie. Čo sa týka spomínanej Chelsea, tak ta je ochotná za hráča zaplatiť viac ako 10 miliónov eur a to aj napriek tomu, že by bol v priebehu júna voľným hráčom.

Katalánsky klub FC Barcelona ma neustále veľký záujem o hráča, no rozhodla sa neprerušovať súčastné pravidlá týkajúce sa výšky platov v tíme. Ak bude chcieť 18-ročný útočník hrávať za Barcelonu, bude musieť minimálne prekúsnuť nízky plat. Klub verí, že ak sa im nepodarí podpísať hráča, tak ten nakoniec predĺži zmluvu s BVB a to aj napriek návrhu Chelsea.

Foto: marca.com