The Sun: Agent Fatiho ponukol hráča “polovičke Európy”

The Sun priniesol informáciu, kde tvrdí, že agent Španielskeho reprezentanta Ansu Fatiho Jorge Mendes ponúkol hráča “polovičke Európy”. V priebehu minulého mesiaca Anglické noviny informovali, že o krídelníka prejavili záujem tri kluby Premier League, ktoré boli údajne v kontakte s hráčom v súvislosti s možným letným prestupom. O prácu Španiela sa mali vraj zaujímať Manchester United, Liverpool a Arsenal.

Španielsky útočník Ansu Fati ma aktuálnu zmluvu s Katalánskym klubom FC Barcelona platnú do roku 2027 s klauzulou v hodnote 1 miliardy eur. Jeho prestup by klubu mohol značne prispieť a pomôcť tak s financiami.

Prezident klubu Joan Laporta nedávno oznámil, že klub chce toto leto podpísať ďalšieho útočníka a jeden zo súčasných v klube bude musieť odísť, aby tak mohol urobiť. Najväčšiu šancu na prestup ma niekto z tria Fati, Raphinha a Torres, keďže Lewandowski a Ousmane Dembélé sa zdajú byť pre klub nedotknuteľný. Ak v skutočnosti klub bude musieť opustiť nejaký útočník, tak to podľa mojho názoru bude Ferran Torres.

Ansu Fati približne pred dvoma týždňami oznámil, že jeho budúcnosť je na Camp Nou, no Katalánsky novinár Joan Fontes tvrdí, že mladého hráča možno predať. Fati údajne cíti, že by mal hrať v Barcelone oveľa väčšiu úlohu, ako hráva doteraz, no tréner prvého tímu Xavi Hernández s jeho rozhodnutím nesúhlasí.

Podľa spomínaného denníka The Sun, všetky tieto faktory viedli k tomu, že Fatiho agent Jorge Mendes ponúkol svojho klienta do polovice Európy v snahe nájsť mu nový klub. V priebehu roka 2020 bol Španiel považovaný za ďalšiu vychádzajúcu hviezdu, no skutočnosť je žiaľ iná. Pretrvajúce problémy s kolenom definitívne brzdili jeho rozvoj.

Foto: sport.es