Tréner Ernesto Valverde sa zúčastnil tlačovej konferencie pred zajtrajším zápasom proti Granade

Granada
Začala túto sezónu naozaj veľmi dobre. Kluby, ktoré postúpili do Primeru Devisión, sú vždy považované za nebezpečné a obzvlášť na začiatku sezóny, ako sme sami videli v prípade Osasuny. Celá ich hra je dôsledkom vynikajúcej práce. Toto stretnutie bude naozaj veľmi ťažké, ale budeme bojovať o víťazstvo, pretože v predchádzajúcich dvoch zápasov sme neuspeli a nepodarilo sa nám získať tri body.“

Výjazdové zápasy
Na cestách nedosahujeme dobré výsledky, v ktorých tak veľmi dúfame. Nepodarilo sa nám vyhrať zápas s Osasunou, ktorej osud bol čiastočne zvrátený. Na inom štadióne nedokážeme robiť dobré veci práve, preto chcem zmeniť túto dynamiku, pretože ide o osud hier.“

Dembéle
Od neho nepovažujeme nič iné ako od ostatných hráčov, aby bojoval o sovej miesto…” Zatiaľ s tímom netrénoval, uvidíme a dúfame, že dnes bude prítomný.“

Ansu Fati
Uvidíme, že či ho ešte zavoláme (reprezentácia). Spočiatku chýbali niektoré formality, ktoré už boli ukončené. Stratili by sme tak hráča, ktorý dá tímu dosť veľa. Keby sa to stalo skôr, v období, keď by niekto z útočníkov nemohol hrať, bola by to pre nás veľká rana. Musíme ešte počkať na konečný zoznam.“

Môže Ansu Fati nahrať Dembélého ?
„Uvidíme. ZatiaĽ sa títo hráči nestretli na žiadnom tréningu. Od všetkých žiadame, aby súťažili o miesto v základnej zostave.“

Junior Firpo
Počítame s ním, je to pre neho naozaj dobrá skúška. Iba tento rok sa pripojil k nám. Jordi Alba hral dobre a potreboval čas na prispôsobenie. A práve teraz bude mať veľkú šancu si zahrať.“

Lionel Messi
Svoju dobrú stránku ukázal, hneď po tom, čo sa mu stalo a hneď nato vstúpil na ihrisko do druhého polčasu v ťažkom zápase. Záčastnil sa hry, hral dobre.Dúfajme, že tímu dá veľa a získa optimálnu formu. Zajtra bude hrať.“

Ansu Fati a Carles Pérez
Títo hráči nehrali len kvôli zraneniam ostatných hráčov. Tvrdo pracovali tak ako ostatný. Nie je to ľahké, pretože máme naozaj skvelých hráčov, urobili krok vpred a ukázali svoje schopnosti.“

Griezmann
Môže hrať na viacerých pozíciách. Fuguje naozaj dobre s centrom poľa, najmä, keď sa musíme brániť. Aj, keď hrá na krídle, môže ísť dovnútra a dokončiť akciu.Dúfam, že po čase bude so svojimi priateľmi ešte lepší.“

Aleña
„Hral na začiatku a potom neskôr nie. Sezóna je dlhá, musí byť pripravený na každý jeden okamih, keď dostane šancu sa ukázať.
Keď je niekto v pôvodnom zložení musí zostať, pretože existuje veľká konkurencia.“

Rady pre Fatiho
Nerád radím pri futbalových skúsenostiach zahŕňa naozaj veľa vecí. Fati by sa mal rozhodnúť sám, čo chce robiť. Je to na ňom, ako sa rozhodne, ale je ešte príliš skoro.”

Má Messi návrat podmienkou hry ?
Samozrejme… Hráči si podmieňujú spôsob, ako budú hrať. Stredné zmeny sú možné . Je to úplne jedno či hrá Messi alebo nie, pretože máme ešte veľa zápasov.“

Striedanie Messiho
V tejto sezóne Messi nehral stále. Myslím si, že tento rok bude podobný, pretože pred nami je ešte veľa zápasov“

zdroje www.fcbarca.com
foto www.fcbarcelona.com