Tréner Villarealu: “Ansu Fati má obrovskú kvalitu”

Ako by ste zhodnotili zápas ?
„Nezačali sme najlepšie, pri dvoch akciách sme inkasovali dva góly, ale stále sme sa nevzdávali, bojovali sme až do konca zápasu. Stále sme si verili, že sa dostaneme znova do hry a vďaka Santiho sme si stále verili.

Myslíte si, že najspravodlivejšia vec by bola remíza ?
„Samozrejme, že áno. V prvom góle nám chýbala trochu sila, pretože sme vedeli, že Griezmann útočí, druhý gól padol naozaj krásne. Pri vstupe De Jonga mala Barcelona väčšiu kontrolu nad loptou, a to bolo pre nás veľmi ťažké.“

Uľahlo ti, že Messi v druhom polčase nehral ?
„Hral prvej roli… Kolektívna hra slúžila tak, aby nebola rozhodujúca. Keď na ihrisku je Leo robí veľké veci, hoci je pravda, že skončil s problémami. Barcelona bez Messiho nie je taká dobrá, ale dokázali sme ich ubrániť. Chýbala nám lepšia obrana a lepšie útočenie.”

Ste hrdí na seba aj napriek porážke ?
„Hrali sme skvele. Snažili sme sa využívať svoje šance… Sme zranení porážkou, ale sme šťastný svojou prácou.”

Prekvapil Vás Ansu Fati ?
„Ohromil ma, urobil všetko dobre. Má obrovskú kvalitu. Ako milovníka futbalu ma baví ho sledovať.“

zdroj www.as.com
foto www.as.com