Vicente Del Bosque: Koniec kariéry nastáva vždy na konci sezóny

Bývalý 71-ročný tréner Španielska Vicente Del Bosque, s ktorým Gerard Piqué vyhral Majstrovstvá sveta a Európy, komentoval vyhlásenie COPE o ukončení kariéry 35-ročného obrancu Gerarda Piquého.

COPE: Pekvapilo ťa rozhodnutie Gerarda Piquého?
“Áno, myslím si, že tak isto ako aj ostatných. Koniec kariéry nastáva vždy na konci sezóny. Toto je ojedinelý prípad.”

Rozumieš tomu?
“Nerozumie, ale jeho imidž v posledných dňoch nevyzeral najlepšie.”

Ty ho poznáš. Nie je to hráč, ktorý chce celú sezónu presedieť na lavičke, však?
“Áno, určite. Urobil také rozhodnutie. V Barcelone aj v Španielskom národnom tíme bol bezchybný vo všetkých smeroch. Strávil dlhé roky v Barcelone, odohral veľa zápasov za národný tím… Vždy mal veľký rešpekt k svojim spoluhráčom a trénerom.”

Vždy mal veľmi dobrý vzťah s tebou, však?
“Musel by som dlho premýšľať, či som mal niekedy s niekým zlý vzťah. Vedel, že nie je hráčom pre seba, ale pre dobro tímu.”

Nikdy ťa ničím nenahneval?
“Nie je natom nič zlé, že celý čas bolo všetko v poriadku. Mám radšej sympatickejšieho hráča ako problematického.”

Piqué zažil ťažké chvíle pre španielsky národný tím. Myslíš si, že ho fanúšikovia náležite neocenili?
“To by mal povedať on. Ja si myslím, že nie. Samozrejme, boli ojedinelé prípady, ale nikdy sa nevyjadril proti dresu, ktorý nosil, nikdy. V tomto smere bol vždy rešpektovaný.”

Musel si ho presviedčať, aby pokračoval v hre za národný tím? Chcel vtedy odísť?
“Nie nie. Pokiaľ viem, tak nie. Žiadna z týchto vecí. Je známe, že z toho nemal radosť, ale ani sa o to nestaral.”

Myslíš si, že sa Piqué stane prezidentom FC Barcelony?
“Toto je už rozhovor o budúcnosti. Teraz hovoríme o skvelom hráčovi, jugadorazovi, ktorý po toľkých rokoch plných pohárov končí svoju kariéru zo 114. zápasov, v ktorých som viedol Španielsku reprezentáciu, odohral 102. Zaujímavé, je, že je jediným hráčom, ktorý v týchto 114. zápasoch dostal červenú kartu. Dostal ju vo finále pohára konfederácii proti Brazílii za ostrý vstup skôr zo slabosti ako zo zlého úmyslu. Vždy si to pamätám, ale skôr s hrdosťou ako kritikou.”

Foto: marca.com