Xavi: Fanúšikovia by sa mali zjednotiť

Za pár hodín nás čaká ďalší dôležitý zápas La Ligy proti Valencii. Ak sa chceme udržať v boji o titul je pre nás viac než nevyhnuté zvíťaziť. My vám pred zápasom prinášame tlačovú konferenciu Xaviho Hernandeza.

Hluk
“Keby nás vyradili v Lige majstrov, tak by som to pochopil. Ale nebolo to tak. Máme Ligu, je pravda, že sa musíme zlepšiť a pridať, hráme aj o superpohár a pohár. Je čas spojiť sa, veriť v projekt. Barcelona je najkomplikovanejší klub na svete kvôli svojmu prostrediu.”

Neistota ohľadom vašej budúcnosti
“Pred mesiacom si mi povedal, že budem Ferguson z Barcelony, a teraz som na vyhadzov. Stabilita. To je to, čo klub potrebuje. Sme víťazný projekt. Vieme, že futbal však nemá žiadnu pamäť. Ak vo Valencii prehráme alebo remizujeme, naďalej veríme projektu. Klub potrebuje stabilitu v post-Messiho ére a s veľmi komplikovanou ekonomikou.“

Výsledky
“Ja som ten, kto od futbalistov vyžaduje najviac… Pred tromi zápasmi sme odohrali výborný zápas. Chýba nám konzistentnosť a kontinuita v zápasoch.”

Nespravodlivosť
“Vytvára sa napätie, ktoré je pre nás nevyhnutné. Sme v pretekoch o zisk štyroch titulov”

Láska k Xavimu
“Fanúšikovia sú s tímom. Veria a vedia, že do toho dáme všetko, no musíme to robiť každý týždeň. Výsledky proti Gironw a Realu Madrid sú dôležitejšie ako ten proti Antwerpám“.

Médiá
“Stalo sa nám to minulý rok, tlak sa opakuje. Fanúšikovia by sa mali zjednotiť.”

Pocit osamelosti
“Nie. Nikdy sa necítim sám. Mám zamestnancov, ktorí sú verní a nikdy ma nesklamú, pretože mám brata a priateľov. A prezident, Deco, Yuste ma nesklamali, dokonca ani Jordi alebo Mateu predtým. Cítim podporu, silu… Vonku to tak nefunguje.”

Odstúpiť
“Nie, nie… v každom prípade, keď sezóna skončí, pozriete sa na to, čo ste vyhrali. Ale som pozitívny, nadšený, môžeme mať skvelú sezónu, všetko je v stávke. Verím viac ako kedykoľvek predtým v projekt, v hráčov. Existuje spojenie s Decom, Laportom, Yustem. Dnes prišiel Yuste, včera som bol s Decom na večeri…Všetci musíme byť jednotný. Médiá nie sú jednotné. Minulý rok sme boli horší a mali sme pozoruhodnú sezónu . Toto je moja realita a nezmení sa. Som prekvapený, že my culés sa v ťažkých chvíľach nezjednotíme.”

Finále
“Je to finále, pretože potrebujeme body. V LaLige nie sme tam, kde by sme mali byť. Zajtrajšok je veľmi dôležitý proti komplikovanému a ťažkému rivalovi. Je to finále a tak tomu čelíme.”

zdroj: BarcaTV

foto: Twitter X