Xavi: Nebude to ľahké, cieľom je finále

Dnes večer nás čaká prvý zápas tohto ročníka Copa Del Rey. Blaugranas si môžu napraviť chuť po nie najlepších výkonoch v poslednej dobe. Pred zápasom vám prinášame tlačovú konferenciu Xaviho.

Zápas

“Majú pred sebou zápas svojho života. Už minulý rok to bolo pre nás proti Intercity ťažké. Cieľom je dostať sa do finále a vyhrať ho.“

Lamine Yamal

“Má dištanc z predchádzajúcej sezóny s Juvenilom. Má dištanc na dva zápasy, nie jeden.”

Pedri

“Pokúsime sa. Zajtra ráno urobíme nomináciu. Dnes sa necítil dobre.”

Vitor Roque

“Zajtra bude mať minúty. Zápas je ideálny pre tých, ktorí hrajú menej. Nie je však čas robiť testy, pretože chceme vyhrať. Nebude to ľahké a to som hráčom povedal.”

Iñigo Martínez

“Určite budev nominácii. Chýbal nám jeho charakter, jeho vedenie. Má mimoriadny charakter a jeho návrat je pre tím skvelou správou.”

Guiu

“Mám ho rád. Má veľa vecí ktoré nám môže dať. Napriek podpisu Vitora Roqueho. Nemá to s tým nič spoločné. Je to futbalista pre súčasnosť aj budúcnosť.”

Dôležitosť rezervných hráčov pre tento zápas

“Zajtra je dôležité rešpektovať súpera. Ak si myslíme, že to bude ľahké, už teraz urobíme chybu. Majú vieru, odvahu, agresivitu. Bude skvelá atmosféra a bude to komplikované. Jedna chyba nás môže vyradiť.”

Sergi Roberto

“Pre mňa je to dôležitý futbalista. Príkladný. Je kapitánom. Vie hrať na viacerých postoch a dáva nám záruku. Treba mu vysvetľovať len veľmi málo vecí. Dúfam že mu dokážeme obnoviť zmluvu“.

Víťazstvo v LaLige

“Musí to byť lepšie. Zlepšujeme sa. Bez premýšľania o číslach. Krok za krokom. Nakoniec prichádza ďalšia súťaž. Musíme ísť zápas od zápasu.“

Gundogan

“On robí rozdiel. Je to akoby nám padol z neba. Jeho čísla sú veľmi dobré.”

Hector Fort

“Určite bude mať zajtra minúty. Uvidíme kde. Veľmi mu verím. Môže hrať v oboch profiloch aj ako stredný obranca. Vkladáme do neho veľa nádejí. Užhral v Lige Majstrov.“

zdroj: BaraTV/Marca

foto: X-FCB